VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chybějící most ve Studénce komplukuje dopravu

Studénka - Otevřený dopis poslali zastupitelé Studénky radním Moravskoslezského kraje. Snaží se apelovat, aby se urychlila výstavba zničeného mostu při nedávném vlakovém neštěstí.

8.9.2008
SDÍLEJ:

Zřícený most ve Studénce způsobil mnoho lidského utrpení.Foto: Deník/Ivan Pavelek

I měsíc po tragickém střetu rychlíku se spadlou mostní konstrukcí musí přestavitelé města řešit vzniklé komplikace. Tou hlavní je stavba nového mostu, jež vede ve Studénce přes železniční trať a je důležitým prvkem ve zdejší infrastruktuře. Avšak místní zastupitelé nemají mnoho prostoru pro řešení situace, neboť rekonstrukci, respektive výstavbu mostu, má na starost Moravskoslezský kraj. Ten se problému věnoval také na posledním jednání rady kraje.

Stěžejním problémem zůstává rozpor v datu dokončení opravy. „Po seznámení s obsahem návrhu společnosti ODS – Dopravní stavby Ostrava, vyjádřila rada kraje jednomyslný zásadní nesouhlas s návrhem termínů uvedených v harmonogramu prací,“ uvedla Barbara Odstrčilíková, tisková mluvčí

Moravskoslezského kraje a dodala, že stavební firma navrhla termín dokončení prací na 30. září 2009. To by znamenalo, že práce na tak důležitém mostě byly dokončeny s ročním zpožděním. Nové řešení musí ostravská stavební firma přednést 1. října, včetně technické dokumentace návrhu nového řešení mostu, která při poslední schůzi chyběla. „Pokud tento návrh nebude akceptovatelný, budou radní rozhodovat o vypovězení smlouvy včetně důsledků z toho plynoucích,“ dodala Odstrčilíková. Zastupitelé Studénky se snaží řešit nepříjemnou situaci všemi možnými dostupnými kroky, protože absence mostu komplikuje ve městě dopravu. „Město není schopno nyní se situací hnout, připravujeme dopis s apelací na krajské radní, aby se věc urychlila, snažíme se také hledat řešení, ale zatím konečné stanovisko je z krajské rady ze třetího září,“ sdělil starosta Studénky Ladislav Honusek.

Před měsícem, 8. srpna mezinárodní rychlík Comenius, který vyjížděl v ranních hodinách z Krakova, narazil ve Studénce do spadlé mostní konstrukce. Vlakové neštěstí si vyžádalo sedm mrtvých a sedm desítek zraněných.

Autor: Adam Knesl

8.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení