VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Činnost policie zachraňují také ve Fulneku

Fulnek - Další město podlehlo „nenápadnému“ tlaku Policie České republiky. Minimálně na půl roku se vzdá nájemného za policii užívané prostory také Fulnek.

9.6.2011
SDÍLEJ:

Za policejní služebnu ve Fulneku nebude město dostávat půl roku nájem.Foto: Deník/Věra Růčková

Zatímco ve Frenštátě pod Radhoštěm a jinde Policie České republiky žádala o dopuštění nájemného nebo o příspěvek na něj s tím, že prostě na nájemné nemá peníze, ve Fulneku dostali žádost, pod níž byl podepsán plukovník René Tichý, a poněkud jinou argumerntací. „Velmi bychom tak stáli o zvážení prominutí nájemného za druhé pololetí roku 2011. Tyto finanční prostředky bychom použili pro posílení výkonu základních policejních činností ve služebním obvodu,“ citoval na posledním zasedání zastupitelstva ve Fulenku radní města Josef Pavlíček. „Mám to chápat, že chtějí dělat něco navíc?“ tázal se.

Odpovědět se mu snažila starostka Fulneku Jana Mocová. „Když jsme s nimi jednali, zaznělo, že na druhé pololetí nemají peníze na benzin. Takže částečně tuto částku použijí na pohonné hmoty pro zdejší obvodní oddělení, a také na výjezdovou jednotku, která tady přijíždí vyšetřovat z Nového Jičína,“ uvedla Mocová.

Starostka zároveň připomněla, že ještě před podzimními volbami se tehdejší zastupitelstvo shodlo, že jestli policie požádá město o prominutí nájemného, takže Fulnek udělá vše proto, aby policii v místě udržel. „Dnes už je tady konkrétní návrh, ve kterém žádají o prominutí na druhé pololetí,“ poznamenala Mocová k částce 134 400 korun.

Zastupitel Jan Marek nazval zamýšlené gesto města odpustkem, radní Pavlíček si neodpustil kritiku současného systému. „Všichni víme, že nařízení vlády je šetřit. To se převede na ministerstvo, ministerstvo to převede na kraje atakdále, a skončí to na nejnižších článcích, což jsou obce a města,“ zmínil se Pavlíček.

Místostarosta Jiří Kvita se snažil zastupitele ubezpečit, že toto prominutí nájemného je jednorázovou záležitostí. „Slíbili, že to nemá být trvalého rázu,“ podotknul Kvita. Ten také zavrhl návrh zastupitele Jana Mariánka, aby zastupitelstvo požadovalo po polici zpětný výkaz toho, jak naložil s prostředky, které ušetřila za nájemné. „Myslím si, že by to bylo zbytečné. Oni to vyčíslí bez problému,“ řekl Kvita.
Poté zastupitelstvo Fulneku odpuštění nájmu Policii ČR schválilo.

Autor: Ivan Pavelek

9.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení