VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co udělají semafory s dopravou v Novém Jičíně?

Šenov u Nového Jičína - Již řadu let nemusejí řidiči v Novém Jičíně zastavovat na křižovatkách řízených semafory. Ve městě vznikla řada kruhových objezdů, které si řidiči pochvalují. Plynulost provozu však může být již brzy ohrožena.

20.10.2011 2
SDÍLEJ:

Křižovatka projde kolaudací příští týden.Foto: Deník/Adam Knesl

Důvodem bude světelná křižovatka na vytíženém mezinárodním silničním tahu I/57, která v těchto dnech vzniká v Šenově u Nového Jičína, v nedalekých prostorách bývalé vojenské posádky, kde se nyní buduje obchodní dům Tesco. Nachází se u výpadovky na čtyřproudovou silnici I/48, přibližně tři sta metrů od prvního kruhového objezdu ve městě ze směru od Kunína, na který navazují další čtyři rondely.

Otázka je, jak se dočasný systém červených, oranžových a zelených světel promítne do plynulosti provozu především v ranních a odpoledních špičkách, kdy už dnes je průtah městem často totálně zablokován. Obavy z toho neskrývala například novojičínská radnice. „Nový Jičín vyjádřil, že se semafory nesouhlasí, nicméně krajský úřad na to nereflektoval,“ potvrdila mluvčí města Marie Machková. „Byla tam námitka i ze strany Nového Jičína, že by se měla doprava ucpávat, ale nebyla nijak opodstatněná a doložená,“ rozvedla dále vedoucí stavebního odboru Městského úřadu v Novém Jičíně Danuše Křibíková a poznamenala: „S tímto řešením se souhlasí do doby vybudování kruhového objezdu.“

Jde tak sice o řešení „dočasné“, ale už dnes je jisté, že semafory na místě dopravního uzlu budou při hodně optimistickém scénáři měsíce, ale spíše půjde o dobu mnohem delší. Svůj postoj k tomuto řešení vyjádřila také Policie ČR. „Náš dopravní inženýr se k tomu vyjádřil a nějaké stanovisko k tomu určitě vydal. Policie připomínkovala stavební řízení jako takové, to je běžný postup,“ sdělil novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes. Jaké konkrétní připomínky ke křižovatce policie měla, však již upřesnit nechtěl.

Kolaudace této křižovatky je naplánována na příští týden, signalizace se však rozsvítí až později. Kdy přesně? Na to v tuto chvíli nedokáže přesně odpovědět nikdo. „Spuštěné to bude, až bude otevřené Tesco,“ uvedla Miroslava Procházková ze stavebního úseku šenovského obecního úřadu. Prioritou je vybudování propojovací cesty s ulicí Dukelskou. Již nyní je téměř hotový most do vznikajícího obchodního centra, na který se bude odbočovat ze světelné křižovatky. Tu má v budoucnu nahradit kruhový objezd, jehož investorem bude Ředitelství silnic a dálnic. Jak situace s jeho realizací vypadá, sdělila Danuše Křibíková: „Momentálně je sice na něho vydané územní rozhodnutí, to už je ale téměř rok na krajském úřadě v rámci odvolacího řízení.“ Podle neoficiálních informací by mělo být územní rozhodnutí zrušeno z důvodu námitky jednoho z majitelů sousedních pozemku na elipsovitý tvar okružní křižovatky a napojení na ni. V tom případě by se celá záležitost vrátila zpět na městský úřad v Novém Jičíně, a úřední kolotoč by se tak opět roztočil na plné obrátky.

Výstavbu obchodního centra v Šenově u Nového Jičína má na starost vsetínská společnost Fastav Development. Deník se telefonicky spojil s jejím koordinátorem pro tento projekt, aby získal informace ohledně časového harmonogramu výstavby Tesca, zda se podaří otevřít ještě letos, nebo až na jaře příštího roku. Koordinátor nás však odkázal na e-mailovou poštu s tím, že odpovědi musí zkonzultovat s vedením, a proto je bude schopen poskytnout až příští týden.

Autor: Adam Knesl

20.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení