VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bezbariérovost chodníků v Odrách prověřili děti i handicapovaní

Odry /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Akce s názvem Bezbariérové chodníky v Odrách, která se uskutečnila ve čtvrtek ráno, snad v budoucnu přinese lepší podmínky pro maminky s kočárky a invalidní obyvatele.

23.4.2009
SDÍLEJ:

Vedoucí odboru dopravy v Odrách, Základní škola Odry na Komenského ulici a Klub Zvoneček uspořádali ve čtvrtek akci s názvem Bezbariérové chodníky v Odrách. Cílem akce bylo zmapovat stav chodníků ve městě, navrhnout bezbariérové trasy.Foto: Deník/Věra Růčková

Obyvatelé města je používají každým dnem. Chodníky. Pro pěší nepostradatelná součást ulic. Pro handicapované, seniory či pro maminky s kočárky to však může znamenat řadu komplikací, které musí denodenně překonávat. V Odrách je v současnosti řada rekonstruovaných chodníků s upravenými nájezdovými plochami, ale snad ještě více jich je ve špatném technickém stavu.

Právě proto se rozhodl zástupce ředitele Základní školy na Komenského ulici, Radek Hendrych, jednat. Zapojil do akce nejen skupinu žáků, která navštěvuje Evropský Klub při základní škole a ostatní žáky, kteří se chtěli na akci podílet, ale také pracovníky dopravního odboru oderského městského úřadu a klienty klubu Zvoneček, asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v České republice. „Cíl je jednoduchý, ale bude trvat hodně dlouho, než se nám jej podaří uskutečnit. Všichni víme, že ta nynější situace chodníků ve městě není dobrá a chtěli bycohm, aby se situace zlepšila,“ pronesl k přítomným Hendrych. „Výsledkem tohoto setkání je získání podkladů k tomu, aby město mohlo podat žádost na projektovou dokumentaci bezbariérových chodníků v Odrách, která by měla být hotova v roce 2010. a následně, aby město mohlo podat žádost na realizaci akce Bezbariérové chodníky v Odrách. Nebude to příští týden a nebude to za měsíc. Je to dlouhodobá akce, která bude stát ještě hodně peněz, úsilí a času,“ připomněl Hendrych.

Handicapovaní klienti Zvonečku se usadili do invalidních vozíků a společně se svými průvodci, žáky základní školy na Komenského ulici vyrazili prověřit vytipované chodníky ve městě. Projetku se zúčastnila i sociální pracovnice Domova v Odrách, Dita Chudá. „O problému víme a několikrát jsme upozorňovali město. Jsem ráda, že tato akce proběhla. Máme vlastní zmapované oblasti, kam se dostaneme a kam ne, aby si i návštěvníci Domova s našimi klienty mohli například vyjít na procházku,“ rozvedla Chudá.

Páteřní osou akce byla trasa z autobusového nádraží na Masarykovo náměstí. Poté si jednotlivé skupiny rozdělily ostatní úseky města, jako je například trasa z autobusového nádraží na Pohořskou ulici nebo z náměstí ke koupališti. „Každý zrekonstruovaný chodník je vybaven nájezdem, který se snažíme dělat až k hranici s vozovkou, aby byl schodek co nejmenší. Může se dále zpracovat mapka tras, která by upozorňovala obyvatele a návštěvníky na problémové a dobře zvládnutelné chodníky,“ doplnil Jan Skalka, vedoucí odboru dopravy, jenž se akce účastnil.

Bezbariérové chodníky jsou, jak řekl Hendrych, během na dlouhou trať. Tato akce si kladla za cíl upozornit na problémové chodníky a udělat tak první krok k nápravě. Podle zástupce ředitele školy by se k realizaci mělo přikročit za dva roky.

Autor: Věra Růčková

23.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Ilustrační foto.

Ptát se na rady lékaře můžete už on-line

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

/FOTOGALERIE/ Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.

Pro záběry do nové filmové komedie zamíří filmaři také na Novojičínsko

Na několika místech moravskoslezského regionu budou v průběhu tohoto víkendu, letních prázdnin a prvního poprázdninového měsíce natáčet filmové štáby nový český film. Ponese název Honza dědí mlýn a půjde o filmovou komedii, kterou si užijí jak malí, tak i velcí diváci.

Radnice si pořídila tisíce dělnic pracujících v úlech

Město Nový Jičín má nově tři úly, které umístilo do místního lesoparku. Med bude radnice prodávat a zároveň bude sloužit k propagaci města.

Kompostéry: město se spojí s dalšími

Kvůli velkému zájmu o kompostéry se město Odry spojí s dalšími obcemi. Jinak by asi v žádosti o dotaci neuspělo.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies