VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti si užily netradiční pojetí zápisu

Bílovec - Přechod ze školky do školy zanemná pro malé děti spoustu nových věcí a povinností. Je to pro ně jedno znejdůležitějších období. Aby proto nebyly přechodem příliš stresovány, je první třída na Základní škole a Mateřské škole na ulici Komenského vBílovci interiérově vybavena tak, aby se prvňáčci cítili, jako by byli stále ve školce, ale přitom se již aktivně připravovaly na nadcházející roky vzákladníškole.

5.2.2009
SDÍLEJ:

Na základní a mateřské škole na Komenského ulici v Bílovci se v úterý konal zápis dětí do první třídy základní školy. Letos děti prokazovaly své schopnosti v cirkusovém prostředí.Foto: Deník/Věra Růčková

Přechod ze školky do školy zanemná pro malé děti spoustu nových věcí a povinností. Je to pro ně jedno z nejdůležitějších období. Aby proto nebyly přechodem příliš stresovány, je první třída na Základní škole a Mateřské škole na ulici Komenského v Bílovci interiérově vybavena tak, aby se prvňáčci cítili, jako by byli stále ve školce, ale přitom se již aktivně připravovaly na nadcházející roky v základní škole.

První krok už udělaly desítky předškoláčků v úterý třetího ledna. Přišli se svými rodiči, aby prokázali, že mají na to stát se školáky. Jako každý rok i tento zvolili zástupci školy téma, které provázelo děti celým zápisem. Letos to byl cirkus. „Pamatuju si, že v minulých letech jsme měli témata jako Cestování po světě, Mimozemšťané, Jak se budí princezny a loni to bylo téma Hurá do přírody,“ informoval ředitel Základní a mateřské školy na Komenského ulici Bohumír Vlček, který zápisu přihlížel. „Mám chytré paní učitelky, každý rok to mění a letos vymyslely téma Cirkus. Je tam samozřejmě všechno, co k cirkusu patří od klaunů až po zvířátka. Je to moc hezky udělané.

Předškoláci v doprovodu svých rodičů se nejprve dostavili do přijímací místnosti, kde své rodiče také zanechali. Ti měli za úkol vyplnit podle svého nejlepšího vědomí a svědomí předložené dokumenty potřebné pro zápis svého dítka. Učitelky si poté rozebraly malé adepty na prvňáčky a odvedli si je s sebou do tříd, kde už na ně čekaly úkoly. Děti musely například rozpoznat zvířata, říct, jestli jsou více na levé nebo na pravé straně nebo rozpoznat tvary, které předtím vytáhly z kouzelnického klobouku. Ať už se jednalo o jakoukoli činnost, učitelky si značily, jak dítě úkol splnilo a podle toho také určovaly, jestli může nastoupit prvního záři do školy nebo si raději ještě rok počká. „Těmito úkoly zjišťujeme ty nejzákladnější dovednosti, které by měly znát, eventuálně důležité znalosti. Tím se myslí například datum narození, adresa bydliště potom nějaká zvířata a prostě věci, s nimiž se denně setkáváme,“ rozvedl ředitel. Zápis skončil úderem sedmnácté hodiny.

Základní a mateřská škola Komenského má první ročník rozdělený na dvě třídy, v nichž je průměrně dvacet, dvaadvacet dětí. „Takový stav je akorát, nechce mít jednu třídu, kde budeme mít třicet žáků. Jsme rádi, že máme dvě, lépe se nám pracuje,“ povrdil Vlček. Děti první rok zůstávají v prostředí, které je jim nejznámější a navíc jejich první výuku nestresuje zvonění jako na základní škole.

Autor: Věra Růčková

5.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení