VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dětští zastupitelé chystají spolupráci s vrstevníky

Evropská komise pošle do Kopřivnice více než milion korun. Peníze poslouží na zbrusu nový projekt mezinárodní spolupráce zastupitelů, tentokrát z řad dětí.

16.8.2015
SDÍLEJ:

O své znalosti z veřejného života a rozhodování o budoucnosti měst se podělí mladí z Kopřivnice, francouzského Trapees a polského města Myszkowa.Foto: archiv

Cílem nového projektu je výměna zkušeností zapojování mladých lidí do dění ve městě. O své znalosti z veřejného života a rozhodování o budoucnosti měst se podělí mladí z Kopřivnice, francouzského Trappes a polského města Myszkowa.

Spolupráce vznikla z iniciativy dětského zastupitelstva v Kopřivnici, které ve městě působí už více než patnáct let jako komunikační článek mezi studenty a vedením škol, případně orgány města.

„Naši dětští zastupitelé chtěli diskutovat s podobně činnými mladými lidmi z jiného společenského prostředí a vyměnit si s nimi své zkušenosti. Jelikož podobný orgán funguje v našem partnerském městě Trappes, dohodli se na spolupráci a více než rok společně připravovali hlavní obrysy projektu," uvedla Lenka Heráková z kopřivnické radnice, jež projekt koordinuje.

Připojili se mladí z Polska

Svou konečnou podobu získal kopřivnický projekt až po připojení dalšího partnera, z polského partnerského města Myszkow. „Česká a francouzská strana se nejprve vzájemně seznámí s ověřenými postupy, které při svých aktivitách používají, a vypracují doporučující metodiku.

Tu poté odprezentují mladým z Myszkowa, kde doposud zkušenost s dětským zastupitelstvem nemají," doplnila Lenka Heráková.

Mladí zastupitelé mají ambice posílit iniciativu a podnikavost stejně starých lidí, podpořit multikulturní dialog a v neposlední řadě přispět k osobnostnímu rozvoji všech zapojených. „Účastníky tak čekají čtyři pětidenní setkání, během nichž absolvují různé semináře a budou muset komunikovat v cizím jazyce.

Dvě setkání proběhnou u nás, jedno ve Francii a poslední v Polsku. To zapojeným umožní procestovat nová atraktivní místa, poznat nové zvyky a seznámit se s novými lidmi," potvrdila záměr pracovnice radnice, s tím, že aktivně bude do projektu zapojeno 158 účastníků ve věku od 13 do 30 let.

Projekt s výstižným názvem „O našem městě chceme rozhodovat s Vámi" podpořila Evropská komise v rámci programu ERASMUS+ dotací ve výši 44 824 eur, tedy zhruba 1,2 milionu korun. „Z částky budou hrazeny náklady na organizaci jednotlivých aktivit i cestovní náklady účastníků. První setkání se uskuteční letos v říjnu, poslední je naplánováno na jaro roku 2017," sdělila tisková mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková.

Autor: Jana Hromočuková

16.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení