VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dialyzační středisko v Kopřivnici je opět v provozu

Privátní dialyzační středisko v Kopřivnici zahájilo činnost již v roce 2010. Po dvou letech fungování muselo být centrum kvůli problémům s hrazením léčby uzavřeno. Tento týden bylo slavnostně otevřeno znovu.

13.11.2015
SDÍLEJ:

Dialýza, ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Dialyzační středisko spolu s nefrologickou ambulancí v Kopřivnici znovu otevřelo dveře svým pacientům v pondělí 9. listopadu.

Toto zdravotní centrum, jež pomáhá lidem s nefunkčními ledvinami, sídlí v budově bývalé pošty v ulici Obránců míru. Staronovým provozovatelem střediska je společnost Impax Trading CZ, která ho provozovala již před uzavřením.

„Po dlouhých třech letech se nám konečně podařilo vyjednat smlouvy s některými pojišťovnami, například Revírní bratrskou pokladnou, a navíc se změnily potřebné zákony a další nezbytné podmínky," vysvětlil situaci Vlastimil Kalman, jednatel společnosti Impax Trading CZ. „Nyní je pro nás prioritou vyjednání smlouvy se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, jako největším hráčem na trhu," dodal Vlastimil Kalman s tím, že oslovili také menší pojišťovny.

Uzavření centra

Tehdy mělo středisko na 270 pacientů. Pravidelně tam docházelo přibližně dvacet klientů a ambulantní léčbu využívalo zhruba 250 klientů. Po uzavření centra v listopadu 2012 museli lidé s poškozenými ledvinami dojíždět na léčbu do okolních měst.

„Co vím, tak naši klienti dojížděli do Nového Jičína, Bílovce a někteří snad do Ostravy. Ti původní se k nám na základě svého rozhodnutí vrátí a určitě přibudou i noví, patřící do naší spádové oblasti, protože situace se za tu dobu změnila," uvedl Vlastimil Kalman.

Současná kapacita ambulantní dialýzy je osm lůžek, denně pak mohou zdravotníci, díky dvousměnnému provozu, ošetřit až šestnáct klientů. V případě většího zájmu pacientů může společnost navýšit kapacitu ještě o další čtyři lůžka.

Budova bývalé pošty, do níž firma v minulosti značně investovala, zůstala sídlem dialyzačního centra i po znovuotevření. Do jiných prostor se vedení firmy nechtělo stěhovat také z důvodu náročného přestěhování potřebného vybavení.

Vlastníkem tohoto objektu je město Kopřivnice. „Věřili jsme, spolu s provozovatelem dialýzy, v to, že zdravotní pojišťovny nakonec vyjdou žádosti společnosti Impax Trading CZ vstříc a smlouvy zajišťující financování léčby pro pacienty z Kopřivnice a okolí budou uzavřeny," sdělila Dagmar Rysová, místostarostka města Kopřivnice.

„Jsme rádi, že dostupnost potřebné léčby znovuotevřením tohoto zdravotního zařízení zlepší našim občanům již tak těžkou životní situaci," doplnila na závěr Dagmar Rysová.

Ivana Reková

Autor: Redakce

13.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení