VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Díra v chodníku je možná vykopaná na černo

Nový Jičín - Podle slov pobouřených obyvatel rodinných domků v zástavbě u obchodního domu Kaufland zeje díra v chodníku již od podzimu. Donedávna navíc nebyla nijak zabezpečena. Dnes je přes ni přehozen alespoň kus prkna. „Chodíme tady na procházky se psem, a když byl sníh, tak jsem psa málem z té hloubky tahala, protože to nebylo nijak označeno a díra nebyla vidět,“ stěžovala si paní Naďa z Nového Jičína.

5.3.2009
SDÍLEJ:

Minimálně půl metru hluboká díra zdobí už několik měsíců chodník na ulici Pod Skalkou v Novém Jičíně. Výkop už udělal vrásky na čele nejednomu kolemjdoucímu.Foto: Deník/Markéta Kovalová

„Je to tady už jak dlouho a vůbec nic se s tím neděje. Kdokoliv do toho může spadnout a přinejmenším si zlomit nohu, ne-li hůře,“ hodnotil nebezpečnost díry muž, který se na Deník se stížností obrátil, avšak nechce být jmenován.

Díra v chodníku, která vznikla zřejmě kvůli přípojce vody či plynu, komplikuje již několik měsíců život kolemjdoucím, ale také technickým službám. „Sám jsem usiloval o řešení a dokonce jsem hlásil městské policii, aby se s tím něco dělalo,“ potvrdil ředitel Technických služeb Nový Jičín Oskar Šíma. Jeho pracovníci totiž měli díky otvoru v zemi zkomplikovanou údržbu chodníku při sněhové nadílce. „Museli jsme to objíždět a tím pádem najet i na trávník, abychom chodník co nejvíce upravili. Teď tam jsou vyjeté stopy v trávě a na jaře tu zeleň zase budeme muset upravovat my,“ stěžoval si Šíma.

Ještě před pár dny nebyla díra nijak zabezpečena. V současnosti je přes ni položeno alespoň prkno, avšak označení a upozornění na hrozící nebezpečí stále chybí. Prkno navíc může kdokoliv odkopnout, a zadělat tak někomu na pořádný úraz. „Je to takové provizorní řešení, a vzhledem k tomu, že to trvá od podzimu, tak mi to i vadí,“ dodal ředitel Šíma.

Také Městská policie Nový Jičín se věcí začala zabývat. „Náš rajonový strážník se tu díru snažil zabezpečit. Také informoval vlastníka nemovitosti, který tu díru způsobil,“ uvedl René Škoda, ředitel novojičínské městské policie s tím, že majitel přilehlé novostavby přislíbil díru odstranit během tohoto pátku či soboty. „V pondělí provede náš strážník kontrolu, zda došlo k nápravě. V případě, že ne, bude se to řešit úřední cestou,“ dodal ředitel Škoda.

Zasypaná či nezasypaná díra však neřeší otázku legálnosti výkopu. Podle slov Josefa Rivce, vedoucího odboru obecního podnikání novojičínského městského úřadu, žádné povolení k zásahu do městského chodníku odbor nevydal. „Ten chodník je náš, takže povolení by dotyčný měl mít. O zásah do místní komunikace se musí žádat náš odbor a nás nikdo nežádal,“ uvedl Rivec, který připouští možnost černého výkopu. „Ta možnost tu je, ale záleží, odkud je kopáno. Proto dám podnět, aby se na to někdo podíval a zahájíme řízení,“ přislíbil Rivec. „Mrzí mě, že se to děje, protože to stojí spoustu námahy a peněz a výsledek nakonec přijde vniveč. A lidé se pak zlobí, že my jsme ti, kteří to neudržují,“ povzdechl si na závěr ředitel Šíma.

Autor: Markéta Kovalová

5.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení