VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Diskuzní fóra na webech spíše nefungují

Novojičínsko - Téměř vkaždém městě se našli kritici, kteří striktně požadovali založení diskuzního fóra na stránkách města. Tam kde ho mají ale i tak příliš nefunguje.

8.8.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Holubář

Odrážku k diskusnímu fóru není třeba na webových stránkách Nového Jičína hledat příliš dlouho. V případě, že návštěvník chce projevit názor, se ale musí registrovat nebo přihlásit. Vyjádřit se může pouze k danému tématu. Uvedené upozornění totiž zdůrazňuje, že pokud nebude příspěvek odpovídat okruhu zadání, bude odstraněn a nebude zveřejněn. Útěchou rýpavému pisateli může být, že k zastupitelům města se i choulostivé názory dostanou a to v tištěné podobě.

Aktuálně se ve fóru na webu Nového Jičína vyskytují tři diskusní skupiny: bezpečnost ve městě, úprava zeleně ve městě a rekonstrukce náměstí. A ačkoliv před časem občané hlasitě prosazovali zavedení diskuze na novojičínský web, dnes je na něm jen dvanáct názorů.
Nejvíce příspěvků – pět, se nashromáždilo u tématu bezpečnost ve městě, které se zaměřuje především na kamerový systém města. Ani jeden ze dvou autorů s přezdívkami „rodák“ a „občan“ se tomuto námětu příliš nevěnuje. Spíše vyjadřují nespokojenost s diskusním fórem. „Už byste měli konečně pochopit, že takto vedené fórum nikoho nezajímá. Vážení vzpamatujte se a pohleďte pravdě do očí. To, co tady předvádíte, je vrchol trapnosti,“ napsal rodák.

Zato diskusní fórum Kopřivnice přímo překypuje názory. Zájemce tady najde hned několik témat včetně obecné diskuze. Ta aktuálně obsahuje přes dvě stovky podtémat a lze přidat i námět nový.

Pokud pisatel směřuje svůj dotaz na zastupitele, má k dispozici téma „Radnice odpovídá“. Tam se nachází téměř stovka nejrůznějších myšlenek od místní dopravy, přes třídění odpadu, až po hlídání na hřbitově. Není ovšem problém položit dotaz nový.

Odesláním příspěvku do diskuse přebírá jeho autor odpovědnost za obsah a za případné následky, které by z něj mohly vzniknout. Příspěvky s hrubým, urážlivým, nebo jinak nevhodným obsahem mohou být z diskusního fóra vymazány a jejich autorům může být v případě nutnosti na fórum zakázán přístup.

Cestu vyjádřit svůj názor či dát podnět prostřednictvím fóra na webových stránkách města si zatím nenašlo moc lidí v Příboře. Přitom stačí kliknout na kolonku Diskusní fórum na titulní stránce, kde najde návštěvník pět kategorií: strategický plán města, dětská hřiště a sportoviště či oslavy dne válečných veteránů. Příspěvků tam čtenář mnoho nenajde. Zastupitelé města nemají příliš mnoho práce na odpovídání dotazů, ale když už se nějaký objeví, snaží se odpovědět v rozmezí několika dnů.

Obdobně jako u webových stránek Příbora se k diskuzi dostanou také obyvatelé Frenštátu pod Radhoštěm. Pisatel má pouze jednu možnost kde se vyjádřit, a odpovědi radního nebo někoho kompetentního se tak snadno nedočká.

Také na webových stránkách Štramberku je možnost vyjádřit se v diskusním fóru, jež nabízí téměř dvě desítky témat. Nejpopulárnější jsou témata o pěší zóně a koupališti Libotín. Zastupitelé věnují fóru velkou pozornost, neboť odpovídají na všechny otázky, které míří na jejich adresu. V kategorii Výměna názorů mezi občany narazí čtenář na témata nevšední. Dozví se například o nalezení korely či snaze setkání se dvou osob po dlouhých padesáti letech.

Na stránkách Bílovce, Fulneku či Oder diskuzní fóra nelze najít. „V současné době přecházíme na nový systém a je možné, že diskuzní fórum bude součástí webových stránek města. Nijak se tomu ale nevyhýbáme,“ sdělil vedoucí odboru kultury oderské radnice Petr Šustek. Něco jako diskuzní fórum se dá ještě najít na stránkách Studénky, kde lze nalézt téma Starosta odpovídá. Objevují se na něm různé dotazy, týkající se problémů ve městě a starosta Studénky na ně skutečně poměrně obsáhle odpovídá.

8.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení