VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do policejních spisů se dostanou i hodně neobvyklé věci

Moravskoslezský kraj – V policejních spisech a záznamech se někdy objevují velmi kuriozní a humorné formulace. Přesně takové se hodí do silvestrovského vydání. O tom, že i policisté jsou jen lidé, nás přesvědčila mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková, která Deníku poskytla několik takových perliček.

31.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Divíšek

„I policisté výjimečně chybují, jako ostatně všichni lidé, proto občas nalezneme ve spisech formulace, které autor původně nezamýšlel,“ řekla Holčáková.

Z výslechu obviněného ke krádežím z domů a bytů:

Otázka policisty: Jste si vědom toho, že se nesmí lézt cizím lidem do jejich domů a bytů?

Odpověď: Ano, to vím. Mám to však v krvi a potřeboval jsem peníze na automaty.

Z výslechu podezřelého:

k tomu, že bych na ženu vytáhl zbraň, uvádím, že to není pravda, že mi do bundy foukl vítr a zbraň byla na chvíli vidět. Proti ženě s dítětem bych zbraň nevytáhl, nikomu jsem nechtěl kolena prostřelit…

řidič mi začal opět vulgárně nadávat a poslal mne do nepublikovatelných míst.

Z výslechu poškozené ve věci omezování osobní svobody:

toho muže bych poznala i podle fotky i ve skutečnosti. Byl černý jako netopýr, oči měl vykulené a kulhal na jednu nohu, nevím, na kterou. Já měřím 156 cm, on měl tak do 165 cm.

Z výslechu obviněného pro zločin loupeže:

pak jsem šel na trvalý pobyt říct tchyni, že sebrali tchána. Zůstal jsem tam, věděl jsem, že si pro mě přijdou.

Z výslechu podezřelého, který vyhrožoval:

Byl jsem nervózní a rozčílený, tak jsem si vzal rovnou tři neuroly najednou, prášky jsem zapil pivem, aby byl účinek rychlejší.

Z výslechu svědkyně ve věci podvodu:

ne dopravní nehodu jsem neměla nikdy, nejsem řidička, jsem zcela zdráva a v pořádku a smrt jsem rovněž neprodělala. Rovněž se nekonal pohřeb mé osoby… Dle mého názoru se opětovně asi zdržuje u nějaké ženy, se kterou se mohl seznámit prostřednictvím inzerátu a nabízí jí dobré srdce na dlani.

Z výslechu obviněného:

na závěr uvádím, že je mi líto mého protiprávního jednání a vzhledem k mé trestní minulosti jsem doufal, že se ničeho dalšího nedopustím.

na dotaz uvádím, že již nevím, odkud jsem měl planžetu, tuto jsem měl doma asi z minula, přesně si to nepamatuji, tuto jsem měl hodně starou, kdysi jsem si ji vyrobil sám. Svého jednání lituji, uvádím, že se již takového jednání dopouštět nebudu.

Z výslechu:

na závěr bych chtěl uvést ještě tu skutečnost, že na místě činu jsem ještě před příjezdem vozidla rychlé záchranné pomoci na místo, v době, kdy jsem prováděl úkony spočívající v první pomoci u ženy, řekl řidiči osobního vozidla, že musel jet rychle, nebo jak …, nebo něco takového a on mi na to řekl, že rychle nejel, že jel 100 km/h…

Z úředních záznamů či žádostí:

Paní spadla na schodech tramvaje úplně sama, a to bez cizího zavinění.

na místě činu mimo jiné zjištěno, že v sousedství, domě nalevo od napadeného rodinného domu, pobíhá volně po zahradě vzrostlý pes rasy belgického ovčáka, údajně štěkající na každý pohyb cizích osob, v inkriminované noci právě však zavřen v domě, aby nerušil večerní návštěvu.

Ze záznamu k požáru v Ostravě-Mariánských Horách:

v tuto dobu se na místě již nacházela vozidla HZS a hlouček senzacechtivých občanů včetně médií.

Z úředního záznamu k přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti:

vyběhl od této skupinky pes, pouliční směs, světlé srsti, vysoký asi 0,5 m, a ten na něj skočil… Na místě bylo hovořeno s poraženým cyklistou, který měl být údajně sražen psem…

Z úředního záznamu ke krádeži peněz z restaurace:

servírka nebyla vyslechnuta z důvodů psychické nevolnosti, avšak je na telefonu a je k dispozici. Druhý z číšníků nebyl vyslechnut, protože dostal okamžitou výpověď a ještě v lokále se značně opil.

Ze žádosti o výzvu případným svědkům dopravní nehody:

k nehodě došlo na křižovatce ulic Skautská a Dělnická, kdy řidič měl do zaparkovaného vozidla narazit v důsledku vběhnutí psa, středně velké postavy, šedé barvy, nezjištěné rasy…

Ze záznamu k prověřování okolností úmrtí:

lékař hlídce sdělil, že se zemřelým moc nepohyboval, jelikož to kriminalisté nemají rádi a na dotaz, zda se jedná o násilné úmrtí, odpověděl, že to nemůže určit, a proto doporučuje zdravotní pitvu. Poté opustil dům a začal vypisovat papíry potřebné pro další úkony policie.

Ze záznamu k pátrací akci:

kdy po celou dobu policisté postupovali dle zákona o Policii České republiky a ve vší slušnosti vzhledem k věku pohřešované.

Ze záznamu k přečinu krádeže:

celou cestu hlídce sprostě nadával a vyhrožoval, že ji svleče z uniformy a zmlátí. Po příjezdu na protialkoholní záchytnou stanici na uvítanou počastoval sestru vulgárními slovy, co otravuješ… Po uklidnění se podrobil orientační dechové zkoušce, kdy mu bylo naměřeno 2,16 promile alkoholu.

podezřelý ležel pod oknem a na sobě měl neuspořádaným způsobem navrstvenu hromadu různých oděvů, a to takovým způsobem, že pod vrstvou oděvů nebyl vidět. Podezřelý, který jevil známky silně podnapilého stavu a následující dvě a půl hodiny nedokázal srozumitelně vyslovit své jméno…

Autor: Jaroslav Perdoch

31.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Hřiště frenštátských hasičů za Domovem Hortenzie v sobotu patřilo záchranářům všeho druhu. Konal se tam další ročník oblíbené akce Den se záchranáři.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení