VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do silnic půjdou miliony, řidiči se dočkají i uzavírek

Novojičínsko - Běžné opravy i náročné rekonstrukce silnic a mostů na Novojičínsku má vplánu pro letošní rok Správa silnic Moravskoslezského kraje (SS MSK).

25.4.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Na běžnou zimní a letní údržbu disponuje novojičínské středisko SS MSK 61 miliony korun. „Relativní úsporu ze zimní údržby ve výši zhruba 5,6 milionů jsme již z části použili. A to na údržbu silniční zeleně, jako jsou průklesty, výchovný ořez a kácení přestárlých či suchých stromů či na údržbu krajnic a příkop,“ vysvětlil vedoucí střediska Zbyněk Kubala a dodal, že zbytek „uspořených“ prostředků se využije nejen při velkoplošných vysprávkách povrchu vozovek. „Půjde i o výměnu nevyhovujícího či doplnění nového zabezpečovacího zařízení jako jsou svodidla a zábradlí.“

Kubala už také ví s jakou částkou na souvislé opravy povrchu vozovek, může letos pro Novojičínsko počítat. „Pro okres jsme od Moravskoslezského kraje dostali částku 15 milionů korun. Další prostředky, ve výši zhruba 32 milionů korun, jsou určeny pro takzvaný mostní program. Navíc předpokládáme čerpání financí na rekonstrukce a modernizace komunikací z evropských fondů, a to ve výši asi 230 milionů korun,“ vypočetl Kubala.

Zřejmě nejnáročnější opravu silnic musí letos „strávit“ Studénka, kde již začala rekonstrukce mostu nad železničním koridorem. K ní se ještě přiřadí výstavba kruhové křižovatky u benzinky a oprava mostu v Butovicích. „Ve Studénce bude při souběhu tří akcí poměrně komplikovaná dopravní situace, proto se řidiči musí obrnit trpělivostí. Současně ale budou provedeny ty nejdůležitější akce v poměrně krátkém časové termínu, a v následujících letech už nebudou řidiči omezováni,“ slíbil šéf silničářů na Novojičínsku. Upozornil, že v ostatních místech, kde se budou letos opravovat silnice, se vždy jedná jen o částečné omezení v průjezdech opravovaných úseků. „Nastane-li plná uzavírka, budou objízdné trasy navrženy v nejkratším možném směru,“ doplnil.

PŘEHLED NEJVĚTŠÍCH OPRAV SILNIC A MOSTŮ V OKRESE NOVÝ JIČÍN V ROCE 2008

Souvislé opravy silnic
silnice II/441, úsek Spálov – Dobešov (od mostu po křižovatku na Dobešov)
silnice II/441, úsek Odry, průtah, (od železničního přejezdu po křižovatku I/47)
silnice III/46414, úsek Lubojaty - Lhotka, (konec obce Lubojaty po konec obce Lhotka)
silnice III/44212, úsek Heřmanice, průtah, (od křižovatky silnice II/442 v Heřmánkách po most a doplnění meziúseku v Heřmanicích)

Mostní program
Rekonstrukce mostu ve Studénce-Butovicích. Objízdná trasa po místních komunikacích v těsné blízkosti rekonstruovaného mostu. Termín realizace bude upřesněn po výběru dodavatele stavby.
Rekonstrukce opěrných zdí silnice III/4848 Tichá, III/48310 Tichá, II/480 Ženklava. Práce budou probíhat za částečného omezení provozu. Po dokončení bude provedena i oprava povrch vozovky v úsecích zdí. Termín realizace bude upřesněn po výběru dodavatele stavby.
Oprava mostu v Bordovicích a rekonstrukce propustku silnice III/46416 v Bravanticích u hřbitova.

Opravy financovány Evropskými fondy
dokončení opravy silnice II/483 Bordovice – Frenštát pod Radhoštěm
silnice III/4806 v úseku Hájov - Kateřinice - Trnávka – Petřvald, oprava povrchu silnice, úplná rekonstrukce dvou mostů
rekonstrukce mostu přes trať Českých drah ve Studénce
okružní křižovatka silnice II/464 ve Studénce u benzinové pumpy
silnice III/04734 v úseku Odry - Kunín, dokončení opravy meziúseků včetně mostů přes Odru u Oder a u Suchdolu nad Odrou
silnice III/4835 v úseku Frenštát pod Radhoštěm - Trojanovice (od železničního přejezdu ve Frenštátě pod Radhoštěm po točnu autobusů u hotelu Ráztoka)

Autor: Pavel Karban

25.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Po třech a půl sezonách skončil na lavičce Jakubčovic trenér Alois Tomeček, který s týmem takto slavil, v červnu loňského roku, triumf v krajské části poháru FAČR.

Novojičínské zástupce z I. A třídy čeká jarní start

Snímek z čapího hnízda.

Handicapovaný čapí pár už má první vajíčko

Nejhezčí kalendář roku: Vyhraje příborský nebo novojičínský?

Freudovo rodiště se v letošním roce může pochlubit překrásným stolním kalendářem, v kterém jsou publikované historické snímky z nejrůznějších koutů města.

AKTUALIZOVÁNO

Věra Špinarová zkolabovala na jevišti v Čáslavi. Její stav je vážný

Během koncertu v čáslavském divadle zkolabovala zpěvačka Věra Špinarová. Její manažer Michal Kindl uvedl, že je v bezvědomí a její stav je velmi vážný.

VIDEO: Pohádková zima v našem regionu. Podívejte se sami!

Moravskoslezský kraj láká turisty novým zimním videoklipem.

Populární „Valaška" je opět součástí MČR v rally

JANČA - 36. Valašská rally, která se uskuteční ve dnech 24. - 26. března 2017 je úvodním podnikem TrueCam Mistrovství České republiky v rally pro rok 2017. Přestože centrum soutěže je ve Valašském Meziříčí, mnohem více času soutěžní posádky stráví v prostředí zkušebního areálu Tatry v Kopřivnici. Valašská rally se v loňském roce odjela v rámci Rallysprint Série a pořadatelský tým se v návaznosti na zdárný průběh rozhodl zažádat o návrat soutěže mezi dvoudenní závody, tedy do kalendáře Mistrovství České republiky v rally 2017.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies