VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do silnic půjdou miliony, řidiči se dočkají i uzavírek

Novojičínsko - Běžné opravy i náročné rekonstrukce silnic a mostů na Novojičínsku má vplánu pro letošní rok Správa silnic Moravskoslezského kraje (SS MSK).

25.4.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Na běžnou zimní a letní údržbu disponuje novojičínské středisko SS MSK 61 miliony korun. „Relativní úsporu ze zimní údržby ve výši zhruba 5,6 milionů jsme již z části použili. A to na údržbu silniční zeleně, jako jsou průklesty, výchovný ořez a kácení přestárlých či suchých stromů či na údržbu krajnic a příkop,“ vysvětlil vedoucí střediska Zbyněk Kubala a dodal, že zbytek „uspořených“ prostředků se využije nejen při velkoplošných vysprávkách povrchu vozovek. „Půjde i o výměnu nevyhovujícího či doplnění nového zabezpečovacího zařízení jako jsou svodidla a zábradlí.“

Kubala už také ví s jakou částkou na souvislé opravy povrchu vozovek, může letos pro Novojičínsko počítat. „Pro okres jsme od Moravskoslezského kraje dostali částku 15 milionů korun. Další prostředky, ve výši zhruba 32 milionů korun, jsou určeny pro takzvaný mostní program. Navíc předpokládáme čerpání financí na rekonstrukce a modernizace komunikací z evropských fondů, a to ve výši asi 230 milionů korun,“ vypočetl Kubala.

Zřejmě nejnáročnější opravu silnic musí letos „strávit“ Studénka, kde již začala rekonstrukce mostu nad železničním koridorem. K ní se ještě přiřadí výstavba kruhové křižovatky u benzinky a oprava mostu v Butovicích. „Ve Studénce bude při souběhu tří akcí poměrně komplikovaná dopravní situace, proto se řidiči musí obrnit trpělivostí. Současně ale budou provedeny ty nejdůležitější akce v poměrně krátkém časové termínu, a v následujících letech už nebudou řidiči omezováni,“ slíbil šéf silničářů na Novojičínsku. Upozornil, že v ostatních místech, kde se budou letos opravovat silnice, se vždy jedná jen o částečné omezení v průjezdech opravovaných úseků. „Nastane-li plná uzavírka, budou objízdné trasy navrženy v nejkratším možném směru,“ doplnil.

PŘEHLED NEJVĚTŠÍCH OPRAV SILNIC A MOSTŮ V OKRESE NOVÝ JIČÍN V ROCE 2008

Souvislé opravy silnic
silnice II/441, úsek Spálov – Dobešov (od mostu po křižovatku na Dobešov)
silnice II/441, úsek Odry, průtah, (od železničního přejezdu po křižovatku I/47)
silnice III/46414, úsek Lubojaty - Lhotka, (konec obce Lubojaty po konec obce Lhotka)
silnice III/44212, úsek Heřmanice, průtah, (od křižovatky silnice II/442 v Heřmánkách po most a doplnění meziúseku v Heřmanicích)

Mostní program
Rekonstrukce mostu ve Studénce-Butovicích. Objízdná trasa po místních komunikacích v těsné blízkosti rekonstruovaného mostu. Termín realizace bude upřesněn po výběru dodavatele stavby.
Rekonstrukce opěrných zdí silnice III/4848 Tichá, III/48310 Tichá, II/480 Ženklava. Práce budou probíhat za částečného omezení provozu. Po dokončení bude provedena i oprava povrch vozovky v úsecích zdí. Termín realizace bude upřesněn po výběru dodavatele stavby.
Oprava mostu v Bordovicích a rekonstrukce propustku silnice III/46416 v Bravanticích u hřbitova.

Opravy financovány Evropskými fondy
dokončení opravy silnice II/483 Bordovice – Frenštát pod Radhoštěm
silnice III/4806 v úseku Hájov - Kateřinice - Trnávka – Petřvald, oprava povrchu silnice, úplná rekonstrukce dvou mostů
rekonstrukce mostu přes trať Českých drah ve Studénce
okružní křižovatka silnice II/464 ve Studénce u benzinové pumpy
silnice III/04734 v úseku Odry - Kunín, dokončení opravy meziúseků včetně mostů přes Odru u Oder a u Suchdolu nad Odrou
silnice III/4835 v úseku Frenštát pod Radhoštěm - Trojanovice (od železničního přejezdu ve Frenštátě pod Radhoštěm po točnu autobusů u hotelu Ráztoka)

Autor: Pavel Karban

25.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na pacienty při onkologických zákrocích čeká díky novému monitoru vitálních funkcí vyšší bezpečnost.

Na pacienty dohlíží nová technika

Asi dvacítka chlapů, hlavně hasičů, se v sobotu v podvečer v centru Bernartic nad Odrou chopila žebříků, stojek, provazů a pustila se do stavění máje.
21

V Bernarticích nad Odrou už stojí máj

Motorkářům a strojům žehnal farář

Kolem pěti desítek motorkářů se objevilo v sobotu v pravé poledne v Bílovci, aby se tam v kostele svatého Mikuláše zúčastnili požehnání a na Slezském náměstí následného žehnání motorek, které provedl bílovecký farář Lumír Tkáč.

Hledaného muže našli mrtvého v potoce

Pravděpodobně obětí velké vody se stal pětasedmdesátiletý muž z Příbora. V pátek 28. dubna odešel z domu, poté už o sobě nedal vědět.

Po městě mají jezdit elektrobusy

Velké změny čekají městskou hromadnou dopravu v Novém Jičíně. Ještě letos má její provoz převzít společnost Arriva Morava. Cestující se mohou těšit na nové ekologické autobusy.

U příležitosti výročí vystaví na zámku listiny Marie Terezie

Letos v květnu uplyne dlouhých tři sta let od narození významné panovnice Marie Terezie.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies