VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domov Duha nabízí škálu služeb

Nový Jičín – Domov Duha v Novém Jičíně patří v okrese mezi jedny z největších. Zázemí s profesionálním službami i personálem zde najde přibližně stovka seniorů, ale nejen ti.

1.3.2011
SDÍLEJ:

V Domově Duha v Novém Jičíně má zázemí přibližně stovka seniorů.Foto: Archiv/Domova Duha

Příspěvková organizace zřizována Krajským úřadem Moravskoslezského kraje sídlící na ulici Hřbitovní poskytuje služby celkem 140 uživatelům a to především těm, kteří již jsou vzhledem ke svému věku zcela soběstační a potřebují péči. Domov Duha nabízí dvě sociální služby: domov pro seniory ve veku pětašedesáti let a starší (96 lůžek) a domov pro osoby se zdravotním postižením (18 lůžek) ve věku pětapadesáti let a starší s lehkou a středně těžkou mentální retardací.

I přes velkou kapacitu zařízení zde nemají o klienty nouzi, což potvrzují slova ředitelky domova Dany Jančálkové: „V současné době je velká poptávka z řad potencionálních zájemců o službu domov pro seniory. Již několik let se potýkáme s problémem velkému počtu žádostí o naši službu. Zda to bude trendem i v dalších letech lze těžko říci, ale obecně je známo, že česká populace stárne a seniorské služby vyhledává,“ řekla s tím, že by samozřejmě rádi vyhověli všem zájemcům a potažmo i rodinným příslušníkům s jejich složitou situaci.

Ředitelka Jančálková přiznává, že vzhledem k nemalé poptávce by bylo logické rozšíření domova, ovšem na druhou stranu chce nejen zachovat, ale i zvyšovat kvalitu služeb i úrovně bydlení, a proto se o rozšíření neuvažuje. „Spíše bychom se chtěli v dalších letech zaměřit na vytvoření nové služby Domov se zvláštním režimem pro uživatele trpící Alzeihmerovou chorobou. Tuto službu bychom chtěli poskytovat mužům i ženám v našem přirozeném prostředí vycházející z komunitního typu bydlení,“ poodhalila plány Dana Jančálková.

Novojičínský Domov Duha nabízí ubytování (klienti si mohou vybavit pokoje svým nábytkem a přinést si své domácí mazlíčky jako například andulku či rybičky, chov psů a koček možný není) a stravu s možností výběru z několika druhů jídel. Dále také asistenční službu, sociálně terapeutické činnosti (mj. canisterapie, ergoterpae) či pomoc při uplatňování práv a obstarávání osobních záležitostí. „Dále zajišťujeme nepřetržitou zdravotní péči a základní sociální poradenství. Uživatelům naší služby nabízíme rovněž služby rehabilitace, kadeřnice, holiče a pedikérky,“ doplnila ředitelka a na závěr dodává: „Jsme moderní organizace, která se nebojí změn, protože náš kolektiv ví, že vedou ke zvyšování kvality našich služeb a spokojenosti uživatelů“.

Co se týče ceny, zaplatí klient ubytovaný na dvou lůžkovém pokoji s odběrem normální stravy za měsíc přesně 8122 korun.

Autor: Adam Knesl

1.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení