VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dopravní úpravy mohou navrhnout i místní občané

Kopřivnice -Parkoviště, křižovatky, hromadná doprava či pěší a cyklistické zóny. Přesně těmito otázkami se zabývá dopravní studie, kterou pro Kopřivnici zpracovává ostravská firma UDIMO.

18.7.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

„Studie posuzuje stav dopravní sítě na území města Kopřivnice a snaží se předložit vizi vývoje dopravní a hlukové zatíženosti jednotlivých komunikací ve městě s časovým výhledem 2015 a 2025,“ přiblížila tisková mluvčí města Kopřivnice Lucie Petříčková.

Připravovaná studie má kopřivnické radnici pomoci zvážit varianty řešení, které by redukovaly stávající dopravní problémy ve městě. „Jde o návrhy v oblastech průjezdnosti komunikací, možností nových dopravních propojení, úprav křižovatek, optimalizace pěší, cyklistické a hromadné dopravy a podobně. V neposlední řadě se pak koncept zabývá také problémem organizace a regulace parkování a odstavování vozidel ve městě,“ upřesnila mluvčí Petříčková s tím, že všechna řešení jsou navržena tak, aby co nejvíce eliminovala vlivy na životní prostředí. „Proto je součástí dokumentace rovněž hluková a rozptylová studie,“ dodala Petříčková.

Plánované dopravní úpravy v Kopřivnici mohou ovlivnit i sami občané města. Příští měsíc, konkrétně 19. srpna se totiž bude v konferenční místnosti v 10. patře kopřivnické radnice konat veřejné projednání. „Cílem projednání bude představit široké veřejnosti návrhy Komplexní dopravní studie města Kopřivnice,“ informovala Petříčková s tím, že již nyní se mohou občané s návrhy studie seznámit a podávat k nim své náměty a připomínky.

Zásadní textové a grafické části konceptu studie jsou již nyní k nahlédnutí na webových stránkách města Kopřivnice a také ve vestibulu radnice a v prostorách bývalého Czech Pointu. Veškeré připomínky k těmto návrhům mohou občané vhazovat do schránky, která je umístěna u zveřejněné projektové dokumentace ve vestibulu, nebo je lze zasílat elektronicky na e-mailovou adresu richard.petr@koprivnice.cz. „Dotazy pak budou zodpovězeny v rámci diskuse, jež bude součástí veřejného projednání,“ přislíbila mluvčí města.

Podle mluvčí Petříčkové vedení města zohlední a zakomponuje všechny podstatné připomínky do připravované studie. Teprve poté se bude studií zabývat a schvalovat Zastupitelstvo města Kopřivnice na svém zářijovém zasedání. „Studie se tak stane směrným dokumentem, k němuž se bude přihlížet při plánování investičních akcí dopravního charakteru,“ dodala Petříčková.

Autor: Markéta Kovalová

18.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
9

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Hřiště frenštátských hasičů za Domovem Hortenzie v sobotu patřilo záchranářům všeho druhu. Konal se tam další ročník oblíbené akce Den se záchranáři.

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení