VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dvacet pět policistů z Novojičínska odměněno za věrnost

Nový Jičín - Ocenění za věrnost policejním složkám se dostalo vúterý 23. září dvaceti pěti příslušníkům Policie ČR. Medaile převzali muži zákona ze všech koutů okresu Nový Jičín.

25.9.2008
SDÍLEJ:

Za věrnost byli oceněni příslušníci Policie České republiky okresního ředitelství v Novém Jičíně. Celkem bylo vyznamenáno dvacet pět mužů zákona.Foto: Deník/Adam Knesl

Aula okresního ředitelství Policie ČR v Novém Jičíně (OŘ PČR NJ) se v úterý „převlékla“ do slavnostního. Došlo zde k ocenění pracovníků policejního sboru, kteří svou délku služby mohou počítat na desítky. „Jsme tu dnes proto, abychom předali služební medaile udělené policií, prezidentem panem plukovníkem Oldřichem Martinů, za dobu trvání služebního poměru deset a dvacet let,“ přivítala všechny přítomné Pavla Škrňová z OŘ PČR NJ.

Předávaly se medaile za věrnost II. a III stupně. Ty si zaslouží policisté, jež „pomáhají a chrání“ po dobu deseti, respektive dvaceti let. Slavnostního předávání se ujal Vlastimil Bordovský, velitel Pořádkové a železniční policie OŘ PČR NJ, který hned na začátku vyzdvihl práci zdejších policistů: „Náš okres zaujímá první příčky ve výslednosti a i kvality odváděné práce. Přes všechny změny, ke kterým v poslední době dochází, se nám toto prvenství daří udržet,“ uvedl velitel Bordovský. Připomněl, že k poslednímu dni tohoto roku, čekají policejní složky výrazné organizační změny, neboť zaniknou okresní ředitelství policie. „Pevně věřím, že tyto změny zasáhnou naše pracovní a mezilidské vztahy jen okrajově a naše spolupráce při plnění úkolů bude i nadále na vysoké úrovni,“ poznamenal dále Bordovský.

Poté došlo na samotné ocenění policistů. Jako první se předávaly medaile Za věrnost II. stupně, kterou převzalo tento rok pět mužů zákona, jež jsou ve službách Policie ČR alespoň dvacet let. Následovalo ocenění Za věrnost III. stupně. Gratulace od velitele Vlastimila Bordovského se dočkalo dvacet uniformovaných mužů. Mezi nimi byl i Vítězslav Drexler z obvodního oddělení Odry, který se dočkal ocenění až po čtrnácti letech. „Jsem rád, že jsem u policie. Když jsem k ní šel, tak jsem si nepředstavoval, že se mi práce bude tak líbit a budu tak dlouho u ní pracovat.“ svěřil se Drexler.

Vlastimil Bordovský také nezapomněl připomenout všem svým kolegům hlavní poslání policistů. Možná tak reagoval na možnou stávku policejních složek, jež by se měla uskutečnit počátkem října. „ Přeji Vám spousty sil, elán a pozitivní myšlení, a i když každý z nás přispívá podle svých schopností a možností, našim cílem není jen vydělávání peněz, ale především velká touha za sebou něco zanechat,“ dodal na závět Bordovský.

Autor: Adam Knesl

25.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení