VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbal a keramiku vystřídal discgolf nebo pole dance

Nechcete, aby vaše dítě trávilo volný čas u televize nebo počítače? Přihlaste jej do kroužku. Střediska volného času nabízejí kromě léty ověřených aktivit řadu novinek.

4.9.2014
SDÍLEJ:

Nově otevřený discgolfový park v Novém Jičíně.Foto: Deník/Adam Knesl

Keramika, tanec, kytara, vaření, sport i divadlo. Tomuto výčtu typických volnočasových kroužků sice úplně neodzvonilo, každopádně je rok co rok doplňují desítky novinek. Děti si tak mohou vybírat i z prozatím netradičních koníčků, jako jsou discgolf, pole dance, parkour, či z různých kreativních, mediálních i divadelních kurzů.

Novojičínský Fokus má v letošní nabídce téměř stovku kroužků a z nabídky si mohou vybrat nejen děti, ale překvapivě také dospělí. 

O jaké kroužky je v Novém Jičíně největší zájem?

„Nápad nabízet kroužky a kurzy také dospělým nebo seniorům vyplynul vlastně z poptávky. Když jsme udělali zumbu pro děti, chtěli chodit i dospělí, což se opakovalo i u keramiky a dalších. Navíc když na to máme možnosti, ať už klubovny nebo kvalitní lektory, řekli jsme si, proč toho nevyužít," vysvětlil ředitel novojičínského Fokusu Martin Jakůbek.

„Jednoznačně o sportovní aktivity a taneční kroužky," odpověděl jednoduše ředitel Fokusu a pokračoval: „Boom u nás ale zažívá třeba loňská novinka, thaibox, tedy bojové umění, a otevíráme také novou capoeiru, na kterou se nás hodně lidí ptalo. Mezi novinkami najdou lidé discgolf, který jsme zařadili i díky novému speciálnímu hřišti, nebo box." Klidnější povahy se najdou například v Babinci nebo kurzech zaměřených na floristiku či šperkařství. Ti, kteří rádi akčnější zábavu, mohou zavítat do Yoyo klubu, ve kterém se naučí triky s joji, diaboly a podobnými hračkami.

Ani dům dětí a mládeže v nedaleké Kopřivnici s nabídkou za největším městem okresu nijak nezaostává. Naopak, v nabídce najdete několik rarit, které jinde neuvidíte. 

Florbal hrají také kopřivnická děvčata

„Jak to bude letos přesně vypadat, ještě nevím, protože přihlášky se teprve začaly podávat, nicméně sázíme na pár loni ověřených jistot," odpověděla na otázku, o jaké kroužky je v Kopřivnici největší zájem, ředitelka domu dětí a mládeže Eva Millerová a pokračovala: „Tou první je parkour, tedy disciplína, jejímž základem je schopnost dostat se z bodu A do bodu B bezpečně, plynule a účinně za použití vlastního těla.

V republice jsou tři města, kde se tento druh sportu nebo volnočasového vyžití pěstuje, a to je Praha, Brno a Kopřivnice, takže i tady máme obrovský zájem. Dále očekáváme velký zájem o jakýkoliv kroužek týkající se pejsků. Ať už na Agility, tak na naši specialitu, psí kroužek bez pejsků, kdy se děti jezdily starat o pejsky do lubinského útulku, byly úžasné reakce. Nadšené byly děti i jejich rodiče, kterým se ulevilo, že nemusí pořizovat pejska domů."

Velký boom zažívá v Kopřivnici florbal, a to nejen u chlapců, ale také u děvčat.

„Věřte nebo ne, holčičky k nám přicházejí z nějakých aerobiků či zumb hrát florbal," potvrdila informaci Eva Millerová. Hlavně děvčatům bude určena letošní kopřivnická novinka a to pole dance. Nejde o lechtivý tanec u tyče, ale aktivitu spojující prvky gymnastiky, fitnes a akrobacie. „Z dalších novinek bych chtěla upozornit na Duhový auťáček, určený pro děti s autismem, respektive nejen pro ně, ale také jejich sourozence nebo kamarády, a Breptíka, který by měl zábavnou formou pomoci dětem od vad řeči," dodala ředitelka kopřivnického zařízení.

Astra: film, šperky nebo střelba

Kroužky frenštátského volnočasového centra Astra se v letošním roce zaměří jednak tradičně na pletení, háčkování, keramiku, pohybové činnosti, hudební kurzy i taneční průpravu, jednak na moderní zábavu pro děti různého věku. Na zájemce o sportovní střelbu čeká například střelecký kroužek, netradičním technikám výroby šperků se mládež i dospělí zase přiučí ve šperkaření. O filmu, tisku, tvorbě fotografií a rozhlasu se mnoho dozvědí ve speciálním kroužku Multíci.

V divadelních spolcích dostanou děti z Frenštátu i okolí příležitost ke psaní vlastní tvorby, hře na jevišti, přípravě kulis i vystoupení na divadelních festivalech. Frenštátské centrum pro děti myslí i na handicapované děti, jež se v kroužku Autíci mohou těšit na pohyb, tvoření, komunikaci, odpočinek i další zábavu, kterou jinde nenajdou.

Jana Hromočuková, Anna Macíčková

Autor: Jana Hromočuková, Redakce

4.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
9

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Hřiště frenštátských hasičů za Domovem Hortenzie v sobotu patřilo záchranářům všeho druhu. Konal se tam další ročník oblíbené akce Den se záchranáři.

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení