VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neodstavěné hotelové domy jsou problém

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM - Nedokončené hotelové domy v části Papratná ve Frenštátě pod Radhoštěm již dlouhou dobu hyzdí krajinu města. Co s nedostavěnou hornickou ubytovnou je nevyřešenou otázkou pro vedení města.

14.7.2007
SDÍLEJ:

Hotelové domy na Horečkách dělají Frenštátu ostudu.Foto: DENÍK/Ivan Pavelek

„Vedení města, po všech jednáních také s firmou RPG Real Estate, se kloní k tomu, že domy narušují krajinný ráz. Nicméně nemáme příliš možností zasáhnout,“ vysvětlil starosta města Stanislav Hrabovský.

Podle informací ze stavebního odboru, stavby těchto domů byly povoleny v roce 1985. Dosud však nejsou zkolaudovány, nebyl změněn účel jejich užívání a nebylo ani požádáno o žádné stavební úpravy. „Na základě stavebního dohledu, který vykonává náš stavební úřad, bylo provedeno oplocení pozemku, a to z důvodu bezpečnosti. Taktéž byla provedena minimální údržba na objektech tak, aby nedocházelo k další korozi a ke zhoršování stavebně technického stavu a celkového vzhledu,“ informoval o stavu domů Hrabovský.

Jak Hrabovský dále naznačil, firma RPG Real Estate navrhuje dvě řešení. „První řešení je to, že kolem těch domů dostaví ještě další objekty, aby hotelové domy nevyčnívaly do krajiny. Druhá varianta je ta, že jsou ochotni případně snižovat tyto stavby tak, aby nenarušovaly krajinný ráz,“ doplnil Hrabovský.

Podle ředitele vnějších vztahů společnosti RPG Real Estate Petra Handla k žádné velké změně v řešení neutěšené situace zatím nedošlo. „V současné době hledáme možnosti využití, vyhodnocujeme je a taktéž hledáme partnera, který by se podílel na dostavbě i na spolufinancování,“ nastínil Handl.

Podle něj se však zatím nepodařilo vhodného partnera najít. „Zatím nepadlo ani konečné řešení,“ podotkl Handl. Slíbil však, že při jakékoliv změně stavu budou starostu města informovat.

14.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení