VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kauza Městských lesů Fulnek pokračuje. Vedení radnice nechce přijít o miliony

/DENÍK SLEDUJE/ Zvláštní postup odpovědných orgánů i hrozící promlčení vzbuzuje obavy vedení Fulneku, že by město mohlo přijít o miliony korun, které muselo vydat v případě hospodaření městských lesů.

25.3.2014
SDÍLEJ:

Radnice ve Fulneku. Ilustrační foto.Foto: Archiv/Deník

Je to již nějakou dobu, co hloubková kontrola hospodaření v příspěvkové organizaci Městské lesy Fulnek zjistila, že v období před rokem 2011 schází na daních, odvodech a neplacených závazcích 5,6 milionu korun.

Ty město nakonec zaplatilo ze svého a kvůli hospodaření městských lesů padlo několik trestních oznámení. Jenže případ se začal vyvíjet tak, že se město obrátilo na advokátní kancelář Ondruš&Ondruš, jejíž zástupce Radek Ondruš o průběhu informoval na posledním zasedání fulneckých zastupitelů.

Neměli možnost se vyjádřit

„Ve věci byl zpracován znalecký posudek, s nímž město nebylo srozuměno, a nedostali jsme ani možnost se k němu vyjádřit. A aniž by bylo město jakkoliv vyrozuměno dále, podal policejní orgán státnímu zástupci návrh na potrestání konkrétní osoby. Státní zástupce se s tím ztotožnil a předložil soudu návrh na potrestání konkrétní osoby, ale nikoliv pro podezření z trestného činu porušování povinností při správě cizího majetku, které jsme v tom jako město spatřovali, ale pro přečin zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění," uvedl Radek Ondruš.

Nato doplnil, že poté, co se obviněný bývalý vedoucí městských lesů ke zmíněnému trestnému činu doznal, soud trestní stíhání podmínečně odložil.

„To znamená, že doznání tam bylo, ale město, které u tohoto činu nemůže být pojmově poškozeným, nebylo vyrozuměno a dozvěděli jsme se o tom až od státního zástupce," pokračoval advokát a dodal, že policejní orgán oznámení, jež byla podána, odložil, aniž by se o tom město dozvědělo, a město také nevědělo, kdy vlastně státní zástupce věc odložil. „V prosinci loňského roku jsem podal podnět státnímu zastupitelství, aby prověřilo úkony policejních orgánů. Státní zastupitelství se s podnětem ztotožnilo, vytklo policejnímu orgánu chybný postup a uložilo mu, že nás musí vyrozumět o odložení věci," dodal Radek Ondruš.

Na přelomu roku tak prý policejní orgán město vyrozuměl a to podalo proti usnesení, jímž se věc odkládá, stížnost, kterou doplnilo o nově shromážděné podklady. „Policejní orgán tak dále koná a my musíme čekat. Bohužel se tam hraje o promlčení, protože pokud to bude policejní orgán a státní zástupce válet do konce října příštího roku, bude to uplynutím pěti let promlčeno. Na to jsme upozornili. Pak by se město muselo obrátit na stát k úhradě škody, která vznikla nečinností policejních orgánů," uzavřel Radek Ondruš.

Autor: Ivan Pavelek

25.3.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení