VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Grant pomohl získat automobil

Kopřivnice - Dětské centrum Motýlek v Kopřivnici se v letošním roce zúčastnilo projektu vyhlášeného Kontem Bariéry a hypermarkety Globus. Uspělo a získalo nový automobil na přepravu svých klientů.

30.11.2011 1
SDÍLEJ:

KOPŘIVNICKÉ Dětské centrum Motýlek získalo jeden z šestnácti nových vozů.Foto: Archiv/DC Motýlek

Málokdo v posledních měsících nezaregistroval televizní reklamu, ve které Lucie Bílá vyzývá diváky, aby nákupem v hypermarketech jisté značky přispěli na dobrou věc, konkrétně na projekt Konta Bariéry a Globusu nazvaný Cesty k lidem.

Projekt, jehož cílem bylo vybrat finanční prostředky na šestnáct velkoprostorových vozů a darovat je stejnému počtu předem vybraných organizací, pečujících o různě handicapované klienty, na začátku tohoto týdne skončil. Jeden z vozů slavnostně zamířil také do Kopřivnice, do místní Základní a mateřské školy Motýlek, známé také jako Dětské centrum. „K akci nazvané Cesty k lidem jsme se dostali přes grant, který vypsala Nadace Konto bariéry. Jednalo se o grant na získání velkoplošných automobilů pro handicapované děti nebo dospělé osoby,“ okomentovala účast v projektu ředitelka kopřivnického dětského centra Hana Jančálková s tím, že centrum uspělo a dostalo tak jeden z šestnácti devítimístných automobilů.

Do projektu podobného typu se kopřivnické zařízení přihlásilo teprve podruhé a z úspěchu má proto obrovskou radost. „Do grantového řízení, ve kterém byla možnost získat vůz, jsme byli přihlášeni podruhé. Poprvé jsme se něčeho podobného zúčastnili před sedmi lety a získali jsme tenkrát část finančních prostředků, pokud si dobře vzpomínám asi půl milionu korun, na zakoupení nového velkoprostorového vozu,“ zavzpomínala ředitelka.

Devítimístný vůz bude handicapovaným dětem z Kopřivnice a širokého okolí sloužit k dopravování se do zařízení. Právě s dopravou, i když se to většině lidí nezdá, mají klienti mnohdy velké problémy. „Motto projektu bylo Chceme jezdit do své školy. To jsme chtěli vystihnout, že nám jde o to, aby naše děti mohly do školy bezstarostně každý den jezdit. Pro ty zdravé je totiž možnost jítdo školy naprostou samozřejmostí, dojdou tam pěšky anebo dojedou místní dopravou. Pro naše děti to ale taková samozřejmost není,“ řekla Jančálková a pokračovala: „Jezdí totiž z větší dálky, mají spádovou školu a nemohou jezdit hromadnými dopravními prostředky. Proto je potřeba těmto dětem dopravu zajistit.“

Získání velkokapacitního automobilu za více než půl milionu korun a zhruba sto čtyřiceti tisíc na jeho bezbariérovou úpravu je pro Dětské centrum Motýlek velkou výhrou. Ještě nedávno se totiž potýkalo s problémem, čím staré a opotřebované auta nahradit, kde na jejich obnovu vzít peníze. „Nové auto, i když jsme jej zrovna v současné době opravdu potřebovali, bychom si jen tak pořídit nemohli, a to ani na leasing,“ vysvětlila Jančálková a dodala: „Nezdá se to, ale naše vozy denně najedou i pět set kilometrů. Po letech se tak pro nás stávají nerentabilní. Projekt nám výrazně pomohl.“ Na závěr dodala, že úspěch centrum přesvědčil o snaze dál se grantů účastnit. „Nadále se budeme snažit hlásit do podobných akcí, ty jsou totiž pro nás jediná cesta, jak pro děti realizovat na první pohled zcela běžné a obyčejné věci,“ uzavřela ředitelka.

Autor: Jana Hromočuková

30.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení