VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hodně obcí chce investovat do sportu

Novojičínsko - Kanalizace je to, co trápí nejen většinu měst, ale také řadu obcí. Mnohé znich právě kanalizaci považují jako prioritní akci pro příští období. Objevují se ale i zajímavější záměry.

29.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

Kanalizaci a čistírnu odpadních vod považují za zřejmě nejdůležitější investiční akci v příštím období například v Jeseníku nad Odrou, Bílově, Mořkově či Heřmanicích u Oder. „Máme rovněž připraven projekt na revitalizaci budov základní školy. Jedná se o finančně náročné akce a bez získání dotace nebude jejich realizace možná,“ sdělil starosta Mořkova Jiří Rýc. V Heřmanicích u oder by chtěli investovat navíc také do úpravy návsi.

Pro vedení obce Šenov u Nového Jičína je a bud nejdůležitější akcí oprava komunikací a chodníků a s ní spojená větší bezpečnost chodců.
Trojanovice sázejí hodně na sportovní vyžití. „Největší investiční akcí pro toto volební období je pro nás vybudování sportovišť. Hodnota investice je kolem třiceti milionů korun a chceme na ní získat devadesát procent dotací,“ uvedl trojanovický starosta Jiří Novotný. Obec na projektovou dokumentaci získala z kraje 300 tisíc korun, dalších 600 tisíc korun získala na projektovou dokumentaci na vybudování cyklotras a zimních běžeckých tratí. I tato investice se má pohybovat kolem 30 milionů korun.

Obdobný plán mají i v Luboměři, kde zpracovali projekt Revitalizace obce Luboměř. „Řeší volnočasové aktivity – dětské hřiště, víceúčelové hřiště, zeleň, chodníky, parkování, křižovatku, odvodnění,“ upřesnila starostka Luboměře Milada Šmatelková s tím, že obec počítá devadesáti procenty prostředků z dotací.

Tělocvičnu a hřiště chtějí rekonstruovat v Bernarticích nad Odrou, kde rovněž chystají rekonstrukci tamní základní školy. „Budeme se snažit získat dotaci,“ poznamenala starostka Bernartic nad Odrou Dana Klosová.

Rekonstruovat víceúčelové zařízení by chtěli ve Slatině. „Počítáme s náklady kolem pěti a půl milionu korun, chceme získat dotaci,“ odepsal na dotaz starosta Slatiny Luděk Míček. Multifunkční dům, chtějí rekonstruovat v Petřvaldě, kde chystají také rekonstrukci budovy bývalého obecního úřadu. „Čeká nás také kanalizace. Ve všech případech je ale realizace závislá na dotaci,“ připomněl starosta Petřvaldu Zdeněk Pexa.
Největší investicí Bravantic je rekonstrukce bytových jednotek, kterou obec začala již v roce 2006 a chce ji ukončit v příštím roce. „Náklady jsou ve výši dvaadvaceti milionů korun, krytí tvoří dotace, úvěr i vlastní zdroje. Výsledkem bude patnáct bytů,“ předestřel plán Bravantic tamní starosta Ivo Kočíš.

Autor: Ivan Pavelek

29.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení