VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hořela kopřivnická poliklinika. Naštěstí cvičně

Kopřivnice - Zdravotníci, policisté a osm hasičských vozidel se ve středu rozjelo do Kopřivnice, kde začalo hořet ve sklepě tamní polikliniky. Naštěstí se jednalo o taktické cvičení záchranných složek.

30.6.2013
SDÍLEJ:

Hasiči měli velké cvičení. Několik hasičských jednotek, policisté i záchranáři se sjeli k fiktivnímu požáru polikliniky v Kopřivnici. Foto: HZS MSK

Novojičínští hasiči mají za sebou další prověřovací cvičení. Tentokrát se jednalo o požár ve sklepních prostorách polikliniky na Štefánikově ulici v Kopřivnici. Fiktivní požár byl operačnímu středisku hasičů nahlášen ve středu 26. června krátce po čtrnácté hodině. Do budovy polikliniky, ve které se nachází zhruba dvacítka oborů ambulantní lékařské péče a také léčebna dlouhodobě nemocných, se sjely všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS).

Konkrétně se do Kopřivnice rozjeli hasiči z Nového Jičína, Kopřivnice, Příbora i Štramberku, policisté z Kopřivnice a Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje. Na místo se dostavila i Městská policie Kopřivnice.

O tom, že se jedná „pouze" o cvičení, nikdo ze zúčastněných záchranářů předem nevěděl. Cvičení navíc probíhalo za plného provozu, takže se zasahující museli vypořádat s množstvím pacientů, jež se na poliklinice běžně pohybují. „Při průzkumu jednotky zjistily, že se ve sklepních místnostech nachází dvě osoby, které se dle námětu cvičení pokusily uhasit požár před příjezdem hasičů, ale nadýchaly se přitom zplodin hoření a upadly do bezvědomí. Hasiči tak museli za použití dýchacích přístrojů nejen provést jejich záchranu, ale do příjezdu záchranné služby také museli poskytnout postiženým předlékařskou pomoc," popsal zásah svých kolegů Petr Holub, zastupující tiskový mluvčí krajských hasičů.

Poté hasiči lokalizovali ohnisko požáru, který simulovaně zlikvidovali. Součástí prověřovacího cvičení bylo také ověření znalosti postupů dle platného traumatologického plánu polikliniky. Petr Holub přiblížil, jak taková situace probíhala: „Bez jakékoliv přípravy byla personálu lůžkové části zařízení sdělena informace o úniku čpavku na nedalekém zimním stadionu, s tím, aby v rámci tohoto oddělení provedli stanovená opatření na ochranu pacientů a personálu." Všechna opatření pak byla, kromě transportu pacientů, reálně prováděna.

Po vyhodnocení celého cvičení byli zasahující členové složek IZS seznámeni s členěním budov polikliniky, jejich vybavením a zabezpečením požární ochrany. Při prohlídce objektu se dozvěděli spoustu podnětných informací, které by se jim při případném budoucím zásahu mohly hodit.

„Všechny složky IZS si prověřily vzájemnou spolupráci a komunikaci a také byla prověřena spolupráce se zaměstnanci polikliniky," zhodnotil zásah na závěr zastupující tiskový mluvčí, s tím, že obě strany získaly při cvičení jisté poznatky a zkušenosti, které mohou být využity při další přípravě zdravotnického personálu při řešení podobných mimořádných událostí.

Autor: Simona Mikšová

30.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení