VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hřiště kopřivnické školy se dočká nové podoby

Hlavním tématem veřejného projednávání, kterého se zúčastnilo na pětadvacet občanů a zástupců kopřivnických sportovních klubů začátkem prosince, byla plánovaná rekonstrukce hřiště u Základní a mateřské školy 17. listopadu v Kopřivnici.

15.12.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv Deníku

Důvodem záměru modernizovat dětské sportoviště je skutečnost, že to stávající je zastaralé a nevyhovující dnešní době. Na původním prostoru by mělo vyrůst víceúčelové hřiště s novým umělým povrchem, běžeckým oválem a sektory pro skok do dálky či vrh koulí. Prioritou je také zachování fotbalového hřiště. Vybudována by měla být i venkovní posilovna s ocelovými posilovacími stroji a dalšími cvičícími prvky. Počítá se rovněž s hřištěm s umělým travnatým povrchem a velkým počtem dětských herních prvků pro volnočasové aktivity menších dětí. Prostor by se tak stal vhodným místem pro různé druhy sportů, od volejbalu až po florbal.

Občané Kopřivnice měli na setkání k projektu několik připomínek, a to postavit v areálu sportoviště také altánek, který by ochránil děti před slunečními paprsky a zabudovat tam kamerový systém. „Záměr občanů instalovat na hřišti kamerový systém musí teprve projednat vedení města," potvrdila tisková mluvčí kopřivnické radnice Jana Hromočuková.

Městu pomohou dotace

Pokud vše půjde hladce, požádat o dotaci by se mohlo již v polovině ledna příštího roku, a to v rámci projektu Regenerace panelových sídlišť 2016. Získané dotace by pokryly až sedmdesát procent rozpočtových nákladů, nejvýše však do čtyř milionů korun. Modernizace sportovního areálu by si vyžádala investice ve výši přes jedenáct milionů, zbytek nákladů by uhradilo město ze svého rozpočtu. Tento bod, který měli na programu zastupitelé města na svém posledním letošním zasedání, byl jednohlasně schválen.

„V roce 2004 město zpracovalo urbanistickou, funkční a prostorovou studii regenerace sídliště Sever, v rámci které dochází k postupné obnově veřejných prostranství na tomto sídlišti. Do studie byla zahrnuta i rekonstrukce školního hřiště u Základní a mateřské školy 17. listopadu," vysvětlil starosta Kopřivnice Miroslav Kopečný s tím, že zmíněné hřiště je posledním u velkých základních škol, které doposud nebylo zrekonstruováno. „Pokud by město se svou žádostí bylo úspěšné, s realizací by se mohlo začít už v příštím roce," doplnil na závěr Miroslav Kopečný. Již v minulých letech prošly tamní hřiště rekonstrukcemi, a to konkrétně u tří kopřivnických základních škol.

Ivana Reková

Autor: Redakce

15.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení