VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hřiště na Lidické ve Studénce je stále otázkou

Studénka – Zda dětské hřiště na ulici Lidické, které je podle obyvatel přilehlých domů v naprosto dezolátním stavu, zůstane nebo se změní ve stavební parcelu pro další rodinný dům, není ani na začátku letošního roku jasné.

5.2.2010
SDÍLEJ:

Studénečtí zastupitelé budou o hřiště ještě jednat.Foto: Deník/ Archiv

Bohatá sněhová nadílka, která se ve městech a obcích drží už nějaký ten pátek, přikryla nejen silnice, chodníky, pole a louky, ale ve Studénce také „hřiště“, jehož budoucí osud nedopřeje klidu ani místním obyvatelům, ani zastupitelům.
Kdysi příjemný koutek určený pro děti z okolních domků na ulici Lidické, nyní totiž slouží jako místo, kde se schází mládež, která svým problémovým chováním a hlukem obtěžuje široké okolí. Právě mladí výrostci udělali z dětských prvků na hřišti, které v době výstavby domků postavili svépomoci jejich samotní obyvatelé, pouhá torza a nevzhledné pahýly.
Po mnoha stížnostech, několik let adresovaných samotné studénecké radnici, se zastupitelé rozhodli zasáhnout. Bohužel, návrh, který mohl znamenat schůdné východisko, na prosincovém zasedání neprošel. Řešení nyní už krizové situace je tak opět v nedohlednu. „Situace kolem tohoto hřiště je patová, protože poslední zastupitelstvo nerozhodlo ani tak ani tak,“ potvrdil informace ze zasedání starosta Studénky, Ladislav Honusek a dodal, že i jemu se stav hřiště jeví jako velmi nedostačující: „Je to problémová plocha, to ano. Ale vyřešení jejího nynějšího stavu bude dosti problematické, protože si myslím, že i když opravíme ty dětské prvky, které jsou nyní ve velmi špatném stavu, tak nám je mladí obratem zlikvidují znovu.“Proto se rada města Studénky rozhodla přistoupit ke kroku, který by, podle ní, měl na jednu stranu krizovou situaci zklidnit, na stranu druhou, samotné dětské hřiště nezrušit, naopak jej částečně zachovat.
Před zastupitele se tak dostal návrh, který chtěl betonovou plochu, v minulosti určenou výhradně dětem a jejím sportovním aktivitám rozdělit. „Část pozemku, na které není přístup k vyústnímu objektu, to je zhruba osmnáct set metrů čtverečních, by se nabídla k prodeji, jako stavební parcela. V budoucnu by na ní mohl vyrůst rodinný dům,“ přiblížil záměr města na prosincovém zasedání Honusek. Ta zbývající, tedy plocha o rozloze necelých dvanáct set metrů čtverečních, by pak podle něj byla ponechána na vybudování malého dětského sportoviště. Nešlo by ale o typickou hrací plochu, na kterou byli obyvatelé ulice Lidické doposud zvyklí: „Jednalo by se o hřiště klidnějšího charakteru, které by nemělo zpevněnou plochu pro míčové hry, ale jen nějaké prolízačky,“ informoval zastupitele starosta a dodal: „Hřiště by fungovalo v režimu, které by samo město bylo schopné zabezpečit a také uhlídat.“
Kladné stanovisko k tomu, že by se město konečně mělo začít o své pozemky starat a pohlídat si, co se na nich děje, vyjádřila i obyvatelka Studénky, která byla na prosincovém zasedání přítomna: „Nám nevadí děti, nám nevadí hřiště jako takové, nám vadí, že se město prostě nestará. Začněte už konečně s problémem, o kterém tady všichni víme, něco dělat!“ zaznělo sálem.
Přes souhlasné pokyvování hlav většiny zúčastněných však konečné rozhodnutí nepadlo a starosta se svým plánem na rozdělení hrací plochy neuspěl. Nyní tak obyvatelům Lidické nezbývá než čekat a modlit se, aby zima ještě nějakou dobu vydržela a bývalé dětské hřiště opět neobsadili mladí výrostci, dělající nepořádek, hluk a problémy. „Připravujeme se tuto situaci vyřešit,“ potvrdil v závěru rozhovoru Honusek a dodal: „Předpokládám, že by se k zastupitelům měl další návrh, na řešení situace kolem hřiště, dostat v červnu tohoto roku.“

Autor: Jana Hromočuková

5.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení