VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Je nové hřiště monstrum, nebo užitečná stavba?

Bílovec - Kladné i záporné ohlasy vyvolal vznik nového hřiště na Radotíně v Bílovci. Až bude sportoviště v provozu, ukáže se, která strana měla pravdu.

11.2.2014 1
SDÍLEJ:

Nové sportoviště na Radotíně. Občané se nejen k němu mohli vyjádřit v nedávné anketě. Její výsledky však zatím nejsou k dispozici.Foto: Jiří Velký

V rámci sedmé etapy Regenerace panelových sídlišť vzniklo vloni v Bílovci v lokalitě Radotín nové parkoviště a multifunkční hřiště. A právě hřiště vyvolalo mezi tamními zastupiteli velkou diskuzi. Jedni jej chválí, jiní jsou z něj doslova v šoku.

„Co to vyrostlo na Radotíně?" otázala se zděšeně zastupitelka Sylva Kováčiková, jíž mimo jiné vadilo, že hřiště vyrostlo v těsné blízkosti domů, a obávala se, že bude omezovat tamní obyvatele. „Z mého pohledu tam naprosto nekontrolovaně vyrostlo hřiště, které bude generovat i náklady. Kdo a z čeho je bude hradit? V jaké z priorit je toto hřiště zaneseno?" otázala se dále Kováčiková s tím, že ve městě se dlouhodobě řeší další hřiště, třeba na Střelnici, v Komenského ulici nebo u zvláštní školy.

„Byla jsem překvapená, jaké monstrum tam vyrostlo. A to tam mají vzniknout další herní prvky. Budeme to muset udržovat, hlídat, vkládat do toho finanční prostředky. Netušila jsem, že jsme měli sportoviště takového charakteru v koncepcích města. Jak na to reagují občané?" zakončila své připomínky zastupitelka.

Zodpovědět její dotazy se pokusil starosta města Petr Klimek: „V prosinci roku 2012 byli zastupitelé s tímto projektem obeznámeni. Nevím, jak jednotliví zastupitelé hlasovali, ale projekt byl schválen, včetně těch priorit, kterých se mimochodem držíme. Můj pohled je úplně odlišný. Je spousta občanů, kteří tuto investici kvitují. Je to jedna z investičních akcí, u které opravdu vnímám kladné ohlasy ze strany občanů. Desítky dětí, kteří žijí na sídlišti, si neměly kde bezpečně hrát."

Aby bylo hřiště opravdu multifunkční, město by chtělo, aby bylo v zimě využíváno jako ledová plocha, kde by mohli všichni občané bruslit. „Zatím je to taková vize, uvidíme, jestli budou finanční prostředky," podotkl starosta s tím, že hřiště by mělo mít svého správce, který se o něj bude starat.

„Názory občanů mohou být různé, každý má jiné představy a priority, ale zlepšení životního prostředí a parkování je chvályhodné a mělo by se v tom pokračovat. Jak to z hlediska těch dotací bude pokračovat?" přidal se do diskuze další zastupitel, Rudolf Říman.

Regenerace snad bude pokračovat

Starosta jej ubezpečil, že ministerstvo pro místní rozvoj, jež tyto dotace poskytuje, výzvu vypsalo i pro letošní rok, takže pokud Bílovec dotaci dostane, bude se pokračovat osmou etapou. Ta by zahrnovala úpravy zeleně, kontejnerových stání, rekonstrukci chodníků, úpravu komunikací a vybudování parkoviště. Regenerací prostoru za Hruškou a v návaznosti na sportoviště by vzniklo dětské hřiště.

Sylva Kováčiková se však nedala a pokračovala v kritice hřiště: „Nepůsobí to na mě jako sídlištní hřiště. Z mého pohledu si hřiště budujeme nekontrolovatelně. Myslím, že to může přinést problémy." Další zastupitelka, Hana Dušková, však hřiště chválila. „To hřiště je bomba. Konečně se tam něco vybudovalo. Žili jsme na sídlišti Radotín a naše děti si tam neměly kde hrát. Od občanů slýchám jen kladné ohlasy," potvrdila zastupitelka. Místostarosta Petr Faldík už jen doplnil, že proběhla setkání s občany, kteří tam žijí, a jejich připomínky byly do projektu zapracovány.

Na závěr se zastupitelka Hana Bajnárková zeptala, jak bude ošetřena bezpečnost na hřišti. „Hřiště ještě není v provozu, otevřeno bude až v květnu. Vznikne provozní řád a bude jej spravovat dům dětí a mládeže," dodal na závěr starosta.

Autor: Simona Mikšová

11.2.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Ilustrační foto.

Ptát se na rady lékaře můžete už on-line

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

/FOTOGALERIE/ Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.

Pro záběry do nové filmové komedie zamíří filmaři také na Novojičínsko

Na několika místech moravskoslezského regionu budou v průběhu tohoto víkendu, letních prázdnin a prvního poprázdninového měsíce natáčet filmové štáby nový český film. Ponese název Honza dědí mlýn a půjde o filmovou komedii, kterou si užijí jak malí, tak i velcí diváci.

Radnice si pořídila tisíce dělnic pracujících v úlech

Město Nový Jičín má nově tři úly, které umístilo do místního lesoparku. Med bude radnice prodávat a zároveň bude sloužit k propagaci města.

Kompostéry: město se spojí s dalšími

Kvůli velkému zájmu o kompostéry se město Odry spojí s dalšími obcemi. Jinak by asi v žádosti o dotaci neuspělo.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies