VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Je to jisté. Cyklostezka bude mít pokračování

Bílovec-Stará Ves - Po třech letech od otevření první etapy cyklostezky v Bílovci-Staré Vsi začne letos budování její další etapy. Už brzy by se po ní mohli prohánět cyklisté.

19.2.2013
SDÍLEJ:

První etapa cyklostezky v Bílovci-Staré Vsi byla slavnostně otevřena v říjnu 2010. Novou trasu okamžitě vyzkoušely děti z tamní základní školy. Do konce letošního roku by mělo stát její pokračování.Foto: Deník/Adam Knesl

Dobrá zpráva přišla v těchto dnech na radnici v Bílovci. Státní fond dopravní infrastruktury městu přidělil dotaci na pokračování cyklostezky v bílovecké místní části Stará Ves. Cyklisté, bruslaři i chodci se tak dočkají o něco bezpečnějšího cestování z jedné části obce do druhé.

Realizace projektu s názvem Cyklostezka Bílovec, místní část Stará Ves, první část druhé etapy by měla začít letos v květnu a práce by měly skončit v prosinci. Nový úsek bude měřit přesně 1 086 metrů a povede podél silnice II/463, kterou bude ve směru na Skřipov kopírovat po levé straně.

Nová cyklostezka bude mít svůj začátek u staroveského kostela a povede až k bývalému pohostinství U Madzie. „Cyklostezka bude určena pro smíšený provoz chodců a cyklistů s cílem odklonit cyklistickou a pěší dopravu od frekventované silnice, a zvýšit tak bezpečnost chodců a cyklistů, zvýšit plynulost dopravy, snížit riziko nehod na komunikaci a rozšířit nabídku dopravní infrastruktury pro pěší a cyklisty," přiblížil důvody výstavby cyklostezky starosta Bílovce Petr Klimek.

Pomůže dotace

V rámci příspěvků na výstavbu a údržbu cyklistických stezek pro rok 2013 dostane Bílovec od Státního fondu dopravní infrastruktury dotaci ve výši maximálně 65 procent celkových uznatelných nákladů. Zbytek bude hradit město, které předpokládá, že celá druhá etapa výstavby přijde včetně DPH na 11,3 milionu korun. „Stavební práce zahrnují vybudování cyklistické stezky, včetně lávky pro cyklisty a osazení dopravními značkami, zatrubnění části příkopu, přeložku vodovodu a přeložky oplocení," řekl Petr Klimek. Občané Staré Vsi neskrývají z pokračování výstavby cyklostezky nadšení. „Jsem ráda, že to bude pokračovat. Přes obec jezdí hodně aut a chybí tady chodníky. Člověk se těch aut někdy až bojí, takhle se budu cítit bezpečněji," prozradila Deníku jedna z obyvatelek obce.

První etapa cyklostezky, která měřila něco přes kilometr, byla dokončena v roce 2010. Výstavba trvala deset měsíců a trasa vede od prvního mostu ve Staré Vsi až k budově bývalého osadního výboru. Na první úsek získala radnice z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko téměř šest milionů korun. Celá cyklostezka by jednou měla mít 3,4 kilometru.

Autor: Simona Mikšová

19.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Klimkovický tunel. Ilustrační foto.
14

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Senioři mohou trávit podzim v Příboře v muzejní škole

Oblíbená akce se v rodišti Sigmunda Freuda koná již posedmé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení