Lacnému přitakal starosta Milan Strakoš (ODS). „Sám jsem nevěděl, jestli to tady dnes stihnu na začátek. Musel jsem nachystat spoustu věcí. A to jsem na úřadě. Takže jsem pro to, aby to bylo v těch šestnáct hodin,“ řekl Strakoš.

Jenže návrh na změnu se nelíbil například zastupitelce Daně Foriškové (KDU-ČSL), která kdysi velmi prosazovala posunutí z pěti hodin na dřívější hodinu, neboť zasedání trvala dlouho do noci. „To je zajímavé. Když se zastupitelé jednou nechají zvolit, tak musejí počítat s tím, že budou muset obětovat mnoho svého volného času, a taky času z práce. Já si to natahuji, dělám po nocích, abych mohla z Ostravy dojet na třetí hodinu,“ naznačila Forišková nechuť cokoliv a poznamenala, že ve většině měst jsou zasedání zastupitelstev již v devět hodin dopoledne.

Strakoš se pokusil argumentovat tím, že zastupitelstvo v Příboře se začátkem posunutým na tři hodiny odpoledne je teprve potřetí nebo počtvrté, a vždy jsou potíže. „Vždycky máme na začátku problém, že je tady tak dvanáct až čtrnáct lidí,“ zmínil se Strakoš.

Na Strakoše reagoval zastupitel Miroslav Olšaník (KSČM) s tím, že na tento jev již několikrát upozorňoval. „Tak ať si ve stranách udělají nápravu,“ prohodil Olšaník a dodal, že plně stojí za tím, co uvedla Forišková. „Když už se nechali zvolit, mají si to zařídit. Jsem zvědav, jak to bude v příštím volebním období. Nakonec se bude zasedat možná až v šest hodin večer,“ podotknul Olšaník.

Starosta nechal o Lacného návrhu hlasovat, ale pro změnu času začátku zasedání bylo jen deset zastupitelů.