VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jednání o koupi areálu provázely ostré slovní půtky

Fulnek - Až poslední zasedání zastupitelů ve Fulneku ukončilo dlouhodobý problém s vyřešením zázemí pro technické služby.

22.6.2010 1
SDÍLEJ:

Zastupitelstvo ve Fulneku. Ilustrační foto.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Středisko technických služeb funguje pod organizací Městské lesy Fulnek již téměř dva roky. Chybí mu ale patřičné zázemí a s úmyslem zřídit samostatné technické služby byla tato potřeba stále intenzivnější. Zastupitelé se již na předešlém zasedání rozhodovali zejména mezi dvěma variantami. První možností bylo koupit za sedm a půl milionu korun areál firmy Broukal, který je pro činnost technických služeb plně zařízený, včetně zázemí. Druhou nabídku učinil fulnecký zastupitel Bohumír Kusý, jenž, jako spolumajitel, předložil ke koupi areál bývalé cihelny. Nejprve chtěli s jeho partnerem 6,5 milionu, poté 5,9 milionu korun.

Na čtvrtečním zasedání se návrh na odkoupení areálu firmy Broukal objevil opět. Zastupitelka Jana Mocová se pozastavila nad tím, že je materiál opět na stole „Dvakrát už zastupitelstvo deklarovalo, že nechce tento objekt vykoupit, a od té doby nedošlo k žádné změně. Nechápu, proč je to tady znovu na stole,“ čílila se Mocová.

Starosta Fulneku Jiří Dener jí sdělil, že novou skutečností je oddělení technických služeb od městských lesů a zřízení nové příspěvkové organizace Technické služby. „Oni musí mít nějaké zázemí. Doposud pracovníci bloudí po městě jako bezdomovci, aby se někde mohli umýt, někde převléci a podobně. Nehledě k tomu, že nemáme kde uskladnit techniku. Bez toho, abychom pro ně měli zázemí, nevidím možnost je vyjmout a oddělit od městských lesů.

Na starostu reagoval zastupitel Kusý, který uvedl, že o oddělení technických služeb od městských lesů radní vědí již od března, takže se nejedná o žádnou novou skutečnost.

„Myslím, pane Kusý, že vám jde jen o to, prodat vaši nemovitost,“ pronesl ke Kusému místostarosta Jaroslav Štekbauer a dodal, že město koupí areálu zhodnotí svůj majetek.

Měli být v buňkách?

Zastupitel Milan Raška ale poukazoval na cenu 7,5 milionu korun, která byla již na předešlém jednání rozhodujícím důvodem k tomu, aby koupi většina zastupitelů neschválila. „Proč by se třeba nemohly koupit buňky s toaletami a pro možnost administrativy, které by nestály ani milion? Určitě by se ušetřilo,“ nadhodil Raška, k jehož návrhu se přiklonila Mocová.

Proti tomu se ale rázně postavil zastupitel Václav David. „Já jsem v tom taky dělal, v takové buňce. V zimě zima, v létě horko. A ti kluci si zaslouží, aby měli i nějaké slušné zázemí pro oběd,“ vyjádřil se David a dodal, že každá stavba má svého kupce a město právě takovou stavbu v současné době potřebuje.

Také zastupiteli Jiřímu Kantorovi se příliš nelíbila cena, ale oceňoval přednosti areálu.

„Mají možnost na jednom místě skladovat techniku a podobně. Momentálně lepší možnost koupě není a myslím si, že ani nebude,“ vyjádřil se Kantor.

Slovní přestřelka

Vzrušenou diskuzi umocnil projev Kusého. „Chybou vedení města bylo, že cenu, která je naprosto z říše snů, kterou nedá vůbec nikdo na světě, přijalo, a dokonce ji dvakrát obhajovalo. Můžete říci, že byste se setkali s případem, kdy by kupující byl advokátem prodávajícího? Že by kupující obhajoval takto přemrštěnou cenu?“ tázal se Kusý, jenž se pustil do kritiky zastupitelů, kteří odmítali buňky. „Zeptali jsme se stavaře, co jde vyřešit a za jaké peníze? Půl milionu a máme to vyřešeno. Oni mají kam chodit na záchod, mají se kde sprchovat, budou mít kancelář a tak dál,“ pokračoval Kusý. Na to řekl, že je lež, že by hájil své zájmy, neboť po dvou nabídkách již se svým společníkem žádnou další nabídku městu neučinili a ani je nikdo nekontaktoval.

Na ostrá Kusého slova reagoval starosta. „Vy jste mě de facto nazval lhářem, že hájím cenu. Já jsem o ceně nikdy nehovořil. Mluvil jsem jen o tom, že potřebujeme areál a že areál firmy Broukal je pro to, co potřebujeme, nejvhodnější. Také jsem řekl, že jsem s panem Broukalem o ceně jednal, ale on neslevil. Nehájím tu cenu. K tomu, že vás nikdo nekontaktoval, jen tolik. Není nehoráznost hovořit o ceně za areál pana Broukala, ale je nehoráznost hovořit o ceně, kterou chcete za váš pozemek,“ neodpustil si starosta.

Plamennou diskuzi nakonec ukončil místostarosta Štekbauer, který využil jednacího řádu a požádal o ukončení rozpravy. Nato dal starosta hlasovat o koupi areálu firmy Broukal. Dvanáct zastupitelů bylo pro, což stačilo ke schválení.

Autor: Ivan Pavelek

22.6.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Ilustrační foto.

Ptát se na rady lékaře můžete už on-line

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

/FOTOGALERIE/ Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.

Pro záběry do nové filmové komedie zamíří filmaři také na Novojičínsko

Na několika místech moravskoslezského regionu budou v průběhu tohoto víkendu, letních prázdnin a prvního poprázdninového měsíce natáčet filmové štáby nový český film. Ponese název Honza dědí mlýn a půjde o filmovou komedii, kterou si užijí jak malí, tak i velcí diváci.

Radnice si pořídila tisíce dělnic pracujících v úlech

Město Nový Jičín má nově tři úly, které umístilo do místního lesoparku. Med bude radnice prodávat a zároveň bude sloužit k propagaci města.

Kompostéry: město se spojí s dalšími

Kvůli velkému zájmu o kompostéry se město Odry spojí s dalšími obcemi. Jinak by asi v žádosti o dotaci neuspělo.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies