VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jednosměrky nabývají konkrétnějších podob

Bílovec - V srpnu Novojičínský deník informoval o tom, že by se na některých ulicích v Bílovci mělo změnit dopravní značení, a to zejména na jednosměrky. Komise se nedávno sešla znovu, aby o tomto tématu dále jednala.

22.11.2011
SDÍLEJ:

LOKALITA známá v Bílovci jako Střelnice bude zřejmě ošetřena dopravním značením Obytná zóna. Foto: Deník/Věra Růčková

Podle vedení města Bílovec by měly jednosměrky především ulehčit průjezd a také umožnit řidičům na ulici pohodlně zaparkovat. Speciálně pro tento účel byla ustanovena komise, která zpracovává návrhy k úpravě dopravního značení na vybraných ulicích. Tentokrát se sešla, aby se zabývala podněty, jež přišly k dané problematice ze strany občanů.

Žádné připomínky ze strany občanů nebyly vzneseny v případě ulic Bezručova, Pod Hubleskou, Čs. Armády, Svobodova, Puškinova, Havlíčkova, Smetanova a Vrchlického. „Komise proto doporučila navrhované změny ke schválení. Jedná se především o zjednosměrnění provozu v této lokalitě a instalaci označení Obytná zóna,“ přiblížil starosta Bílovce Petr Klimek.

Komunikace Sokolovská, Jeremenkova a Boženy Němcové jsou komisí navrženy rovněž k částečenému zjednosměrnění, ulice Slunečná zůstane průjezdná v obou směrech.

„Komise se dále zabývala změnou dopravního označení přednosti v jízdě mezi ulicemi Wolkerova a Jeremenkova. Původně zamýšlená změna přednosti v jízdě nakonec doporučena ke schválení nebyla,“ uvedl starosta Bílovce s tím, že hlavním důvodem byly obavy z toho, že by se komunikace Wolkerova stala příliš rychlou, a tudíž by mohla ohrožovat bezpečnost žáků škol, které jsou na této ulici situovány. Navíc, Základní škola T. G. Masaryka plánuje po dokončení stavebních prací využívat vchod v zadní části budovy, právě z ulice Wolkerova. Děti by tak nemusely vcházet do školy od frekventované Ostravské ulice.

Obyvatelé také žádali změnu přednosti v jízdě mezi ulicemi Sokolovská a Jeremenkova. „Tento návrh komise nedoporučila ke schválení, a to především z důvodu zjednosměrnění ulice Jeremenkova, čímž dojde ke zpřehlednění této křižovatky, a v zimních měsících se umožní jednodušší výjezd automobilům ze spodní části ulice Sokolovská,“ objasnil Klimek.

Novinkou bude také označení lokality Střelnice jako Obytné zóny. Značka by se měla nacházet na ulici U Splavu u vjezdu do lokality.

Pokud by se všechny navrhované změny podařilo uskutečnit, zvýšil by se počet parkovacích míst v Bílovci na 232. Dále by se usnadnil průjezd ulicemi a jejich údržba v zimních měsících, snžíl by se počet dopravních značení a v neposlední řadě by se i dostálo právním předpisům. „K plánovaným změnám se ještě budou vyjadřovat patřičné orgány státní správy a následně budou předány k projednání a schválení orgánům města,“ uzavřel starosta.

Podobné řešení zvolili před dvěma lety v Novém Jičíně, kde zjednosměrnili především v okolí Divadelní ulice hned několik komunikací.

Autor: Věra Růčková

22.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
9

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Hřiště frenštátských hasičů za Domovem Hortenzie v sobotu patřilo záchranářům všeho druhu. Konal se tam další ročník oblíbené akce Den se záchranáři.

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení