VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kanalizace: stavbaři řeší nečekané komplikace

Nový Jičín - Náročnost výstavby kanalizace v Novém Jičíně a okolí přináší také výraznější problémy, jimiž jsou především stávající inženýrské sítě.

26.8.2011
SDÍLEJ:

Budování kanalizace přináší obyvatelům Žiliny jistá omezení.Foto: DENÍK / Věra Růčková

Dobrou zprávou je, že ani komplikace nezpůsobují propast v plánovaném harmonogramu projektu, který v Novém Jičíně zasáhl místní části Loučka a Žilina. V současné době se pokládá potrubí splaškové kanalizace a zároveň se realizují veřejné části přípojek. To však nejde vždy lehce. Největší vrásky na čele dělá stavbařům problematika křížení se stávajícími podzemními inženýrskými sítěmi.

„Budovaná kanalizace, která je v největší hloubce, se musí uložit pod již provedené rozvody vody, plynu, elektřiny a sdělovacích kabelů,“ informovala Simona Součková, tisková mluvčí Svazku obcí regionu Novojičínska. Komplikace se tak musí řešit v hustě zabydlených oblastech.

„Musíme proto hledat možné úpravy tras, operativně řešit mimořádné situace a realizovat dílčí změny až v průběhu budování kanalizace,“ vysvětlil hlavní manažer projektu Jaroslav Krajča. Jak však dodává, i přes všechnu opatrnost zhotovitele a správce stavby došlo na Křenové ulici v Loučce k porušení stávajícího potrubí vodovodu. Důvodem bylo jeho stáří a malá odolnost stěny potrubí.

Intenzivní práce probíhají v této lokalitě i v ulici Za Humny, kde jsou nasazeny tři čety. V Žilině se momentálně nová kanalizace buduje nejvíce na ulici Beskydská vedoucí do Mořkova. „Cílem je její spravení a umožnění bezproblémového zimního provozu. Na této části stavby je proto nasazeno celkem pět pracovních čet,“ zdůraznil Krajča.

Vedení Nového Jičína se snaží na průběh rozsáhlého projektu za stamiliony korun neustále dohlížet. Zároveň dostali obyvatelé do schránek leták, kde uvolněný radní Milan Grestenberger žádá o shovívavost a trpělivost.

„Jsme si vědomi toho, že tato akce neprobíhá zcela bez problémů. Samotné práce přinášejí omezení průjezdu komunikacemi a přístupu k jednotlivým nemovitostem, zvýšení provozu v dotčených lokalitách, včetně navýšení hluku a prašnosti,“ uvedl radní.

Předpokládá se, že stavba bude v Novém Jičíně ukončena v letošním roce, aby mohl být v předstihu zahájen zkušební provoz.

Autor: Adam Knesl

26.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení