VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kolem poplatků bylo hodně veselo

Frenštát pod Radhoštěm – Kdo by si myslel, že zasedání zastupitelstev jsou jen suchá projednávání rozpočtu, vyhlášek a podobně, mýlil by se. Občas bývá hodně veselo. Tak tomu bylo například ve Frenštátě pod Radhoštěm.

29.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Karel Rozehnal

Frenštátští zastupitelé v závěru jejich zasedání projednávali tři obecně závazné vyhlášky, mezi nimi i tu o místních poplatcích. Vedoucí finančního odboru Ivana Obšilová upozornila zastupitele na změny ve vyhlášce, které vyplynuly ze změny zákona, nato starostka Zdeňka Leščišinová poskytla přítomným prostor k diskuzi.

Zastupitelku Katuši Mráčkovou zajímalo, kdy byly naposledy zvyšovány poplatky za psy. „Za dobu, co tady pracuji, tedy za poslední čtyři roky, nebyly,“ odpověděl jí Zdeněk Krpec, pracovník finančního odboru. Mráčková poukazovala na skutečnost, že důchodce v rodinném domě platí za psa sto korun, za druhého dvě stě. „Myslela jsem si, že bychom mohli dát i u prvního dvě stě. Ale beru zpět,“ nechala se slyšet Mráčková.
Ve vyhlášce mimo jiné stojí, že stokorunový poplatek se týká lidí, u nichž starobní důchod je jediným zdrojem příjmu. Na to reagoval zastupitel Přemysl Norský. „Můžeme registrovat důchodce, kteří budou nějakou dobu pracovat?“ otázal se Norský. Na to mu Krpec odpověděl, že pokud úřad zjistí, že důchodce pracuje, zpoplatní jeho psa vyšší sazbou.

Zastupitel Karel Míček navrhl, aby slova o jediném zdroji příjmu byla vypuštěna, ale Obšilová upozornila, že takto to stanoví zákon.
Norský si situaci, že by důchodce krátkodobě pracoval, a tudíž platil více, ale nedokázal představit prakticky. „Nemyslím si, že je nutná nějaká úprava. Nechejme tomu volný průběh. Pokud se nějaký důchodce přihlásí… Já se nedomnívám, že jich bude přehršel,“ vyslovil Norský nahlas myšlenku, kterou vyvolal všeobecné veselí.

To ještě vygradovalo po příspěvku zastupitelky Lenky Kuncové, která se dotázala úředníků z finančního odboru. Zda při odhlášce je nutné předložit úmrtní list psa. „Známá mi říkala, že zaměstnanci úřadu požadovali úmrtní list psa,“ sdělila Kuncová.

Nato ji Obšilová ubezpečila, že nic talkového není nutné. „Prosím Vás, Kdo to po vás chtěl?“ neskrývala překvapení vedoucí finančního odboru.
Korunu všemu nasadil místostarosta Pavel Mička, když žertem prohodil: „Ještě aby se nestalo, že by někdo chtěl toho mrtvého psa odevzdat.“

Autor: Ivan Pavelek

29.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení