VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koncepce má snížit kriminalitu a zvýšit informovanost

V Kopřivnici by mělo být zase o něco bezpečněji. Městská rada totiž schválila nový Program prevence kriminality a protidrogové prevence, který má zajisti hlavně informovanost obyvatel města.

1.2.2010
SDÍLEJ:

Radnice v Kopřivnici. Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku


KOPŘIVNICE (jah) – Velký podíl na schválené koncepci má místní odbor sociálních věcí a zdravotnictví. Cíle koncepce přiblížila pracovnice odboru a koordinátora sociální prevence v jedné osobě, Blanka Mikundová: „Hlavním cílem tohoto projektu je informovat veřejnost o problematice prevence kriminality a protidrogové prevence,“ uvedla hned v úvodu.
Informovanost občanů mají zajisti chystané kampaně, kterých ale v letošním roce bude méně, než v letech předchozích. „Je to stejné, jako jinde, vše se odvíjí od rozpočtu a ten letos nemáme zrovna největší. Bohužel, ani s dotacemi z Moravskoslezského kraje moc nepočítáme, protože letos je kraj vyhlásil pouze na investice. A ty zatím neplánujeme,“ přiblížila situaci kolem chystaných akcí Mikundová. Přes nesnadnou finanční situaci, ale nějaké akce, které ze svých peněz zaplatí samo město, proběhnou. Jednou z chystaných kampaní je například akce, která má občany města informovat o problematice vykrádání sklepů, garáží a chatek. Stejně jako v minulých letech se odbor zapojí i do besed se seniory, které pořádá každoročně, nebo osvětových akcí v rámci Zdravého města.
Na většině kampaní se kromě samotného sociálního odboru podílí i další lidé a složky, spadající pod město. Neopomenutelná a zásadní je pak spolupráce s městskou policií a policií ČR. „Samozřejmě na všech chystaných kampaních spolupracujeme jednak s městskou policií, která je členem komise prevence kriminality a jednak s Policií ČR. Největší podíl na zpracování koncepce pak má právě policie ČR,“ potvrdila Mikundová a dodala: „Bez jejich spolupráce by to vlastně ani nešlo, protože nám dodávají statistiky a podobné potřebné informace.“
Nový, aktualizovaný program byl městskou radou odsouhlasen na dva roky dopředu, což je sice neobvyklé, ale vzhledem k výši rozpočtu a minimálním šancím na získání dotací, potřebné.

Autor: Jana Hromočuková

1.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení