VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kopřivnice má novou koalici

Přesně dvacet dní po odvolání první místostarostky města Kopřivnice se zástupci jednotlivých politických stran dohodli na nové koaliční smlouvě. Tu podepsali ve středu 30. března.

11.4.2016
SDÍLEJ:

Městský úřad v Kopřivnici. Ilustrační foto.Foto: Archiv/Deník

Dosavadní koaliční smlouva přestala existovat 10. března, tedy dnem, kdy Dagmar Rysovou z funkce první místostarostky nečekaně odvolalo jedenáct zastupitelů. Návrh, jenž prošel těsnou většinou hlasů, předložil na posledním zasedání zastupitelstva města Ivan Telařík.

Novou spolupráci nyní navázalo pět dosavadních koaličních partnerů, tedy zástupci politických stran ODS, KDU-ČSL, NEZ, PRO sport a zdraví, Piráti a Změna pro Kopřivnici i tři nezařazení zastupitelé. Tato koalice, která navíc přinesla změny v rozdělení pravomocí ve vztahu k jednotlivým samosprávním agendám, bude mít v zastupitelstvu dvanáct hlasů místo dřívějších jedenácti.

„V působnosti starosty města Kopřivnice Miroslava Kopečného zůstávají rozpočet, finance, strategické řízení, územní plánování, rozvoj podnikání, investice a doprava, vnější vztahy, mezinárodní vztahy, marketing, cestovní ruch a muzejnictví," vysvětlila mluvčí města Jana Hromočuková. Kopřivnický starosta se bude navíc starat také o správu majetku a energetiky i o projekt Zdravé město a Agendu 21. Tyto agendy měla dříve v kompetenci právě Dagmar Rysová.

Svěřené agendy místostarostů

Nový první místostarosta, kterým se stal Lumír Pospěch, bude zodpovídat za oblast školství, kultury a sportu, bytové hospodářství, marketing a cestovní ruch. Pod jeho křídla budou spadat také záležitosti místní části Vlčovice, stejně tak se ujme zastupování starosty v jeho nepřítomnosti. Stanislav Šimíček, druhý místostarosta města, bude jako doposud zodpovídat za sociální oblast a prevenci kriminality, životní prostředí a garanci nad odkanalizováním Svazku obcí Novojičínska. Dále se bude starat o komunální služby, a to včetně pracovní dopravní skupiny.

Do působnosti nového člena rady Ladislava Myšáka přešly záležitosti místní části Mniší a rovněž oblast veřejného pořádku. Zdeněk Babinec, radní za politickou stranu ODS, bude naopak řešit záležitosti poslední místní části Kopřivnice, Lubiny. V radě města dále zůstávají Ivan Telařík a Ladislav Stehlík.

„Všichni členové rady se rovněž budou podílet na rozvoji města a místních částí, stejně jako na informovanosti jejich občanů v souladu s rozhodnutím rady města," doplnila mluvčí města s tím, že budou také koordinovat městské projekty a plnit úkoly v těch oblastech, ve kterých vykonávají svěřenou působnost.

Kdo povede městskou policii?

Dvanáctka koaličních politiků se navíc dohodla na tom, že předloží zastupitelům na jejich dalším zasedání návrh na pověření radního Ladislava Myšáka řízením kopřivnické městské policie. Tuto funkci zastává od konce roku 2014 druhý místostarosta města Kopřivnice, Stanislav Šimíček.

Ivana Reková

Autor: Redakce

11.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení