VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za lyžařský areál dají přes milion a půl

KOPŘIVNICE - Zastupitelé Kopřivnice odkoupení lyžařského areálu schválili, lyžovat by se mělo do začátku sezony.

12.11.2007
SDÍLEJ:

Pohled ze sjezdovky je v létě kouzelný. Foto: Jan Rek

Odkoupení majetku nezbytného pro další provoz sjezdovky v Kopřivnici od společnosti Červený kámen s. r. o. schválili zastupitelé města Kopřivnice. O vyřešení složité situace s lyžařskou sjezdovkou se město snažilo již rok. „Už třičtvrtě roku se táhl soudní spor o vydání movitých a nemovitých věcí a podobně,“ upřesnil starosta města Josef Jalůvka. Na odkoupení movitého a nemovitého majetku nakonec město vydalo 1 607 000 korun, včetně daně. „Je to částka, která je navržena k definitivnímu vyrovnání za nemovitý majetek, vodovodní přípojku. Ostatní částky jsou peníze nutné k dovybavení a zprovoznění movitými věcmi a některými úpravami tak, aby areál mohl fungovat,“ doplnil Jalůvka.

„Nyní budeme co nejrychleji pracovat na tom, aby technika byla na svahu. Protože už firmy, které jsou pozvány k podání nabídky a vyhrály předpokládanou zakázku, čekají na uzavření kupní smlouvy. Pokud jde o zařízení, které se odkupovalo od společnosti Červený kámen s. r. o., tak to prošlo mechanismem znaleckých posudků a odborného posouzení. Přestože nebyla dohoda zprvu jednoduchá, nakonec k ní došlo a jeví se toto zařízení v této chvíli jako zcela funkční a použitelné,“ ujistila Radomíra Michálková, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu. „V současné době areál samozřejmě funkční není, ale mělo by to být hotovo do zahájení zimní sezóny,“ poukázal místostarosta Vladislav Kryške.

Zastupitelé zároveň odsouhlasili také posílení rozvodů zasněžování a nákup sněžných děl včetně příslušenství a sněžné rolby.

Po naplnění těchto usnesení bude následovat ukončení soudních sporů se společností Červený kámen. Majitelem areálu se stane město a záměrem je, aby areál provozovala tři sezony jeho příspěvková organizace Správa sportovišť. Do té doby chtějí Kopřivničtí připravit projekt na rozvoj areálu. „Zahrnuje jak sjezdovku, tak areály koupaliště, krytého bazénu, letního stadionu a případně další, které jsou v tom prostoru,“ uzavřel starosta Jalůvka.

12.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

DUO NEJZKUŠENĚJŠÍCH! Letní posila kopřivnické Tatry David Stříž (vlevo) spolu s hrajícím asistentem Martinem Tomáškem, jenž hrával extraligu za Vítkovice a působil třeba i v ruském Novosibirsku.

Obránce kopřivnické Tatry Stříž: Na Švédsko i Francii budu rád vzpomínat

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Jistebník doma zdolal v derby Libhošť

/FOTOGALERIE/ Novojičínské derby v I. A třídě, sk. B, nakonec dopadlo lépe pro nováčka, který porazil oslabené hosty 2:0.  

Město zřídilo rozptylovou loučku

Další možnost, jak se rozloučit se svými blízkými zesnulými, budou mít obyvatelé Fulneku.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení