VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kopřivnické lesy se dočkají

Kopřivnice - Milovníky procházek a výletů v kopřivnických lesích čeká v nejbližších měsících několik novinek. Radnice chce vyjít vstříc potřebám návštěvníků lesa, a proto hodlá do projektu úprav zapojit i veřejnost.

20.10.2009
SDÍLEJ:

Informační tabule zpestřují výlety do lesů po celé republice.Foto: Deník/ Pavel Sonnek

Zkvalitnit možnosti rekreačního vyžití v lesích Kopřivnice, to je hlavním účelem projektu Příměstský les Šostýn. Kopřivnické lesy jsou častým cílem výletníků, a proto se město rozhodlo doplnit turistickou infrastrukturu tak, aby co nejlépe odpovídala potřebám návštěvníků lesa. O podobě úprav mohou rozhodnout i sami občané. „Nezastřešená odpočívadla v lesích jsou hojně využívána, ale neposkytují lidem úkryt v případě nepříznivého počasí. Proto se nad těmi nejčastěji užívanými chystáme vybudovat jednoduché přístřešky,“ uvedl Jaroslav Jiřík z odboru životního prostředí kopřivnické radnice.

Vznikne nová dřevěná rozhledna

Dalším bodem, který si Kopřivnice dává za cíl, je zabránit vzniku nelegálních a nevhodně umístěných ohnišť. „Nabídneme proto návštěvníkům lesa zabezpečené ohniště, které by se dalo snadno kontrolovat. Situováno by mělo být pravděpodobně v blízkosti rybníka pod Šostýnem,“ pokračoval Jiřík ve výčtu toho, co vše se pro turisty připravuje.

Připravovaný projekt se značnou měrou dotkne i Bezručovy vyhlídky a Jasníkovy studánky. Kvůli tomu také město koupilo pozemky, na kterých se tyto dva turisticky zajímavé, avšak v současné době značně zanedbané, objekty nacházejí. Bezručova vyhlídka bude pravděpodobně odstraněna a nahrazena dvanáct až třináct metrů vysokou rozhlednou. „Kvůli vzrostlému porostu v okolí už vyhlídka neplní funkci, a proto by na jejím místě měla vzniknout dřevěná rozhledna, jež se na rozdíl od stávajícího objektu stane přirozenou součástí krajiny. Odbornou opravu vyžaduje také Jasníkova studánka, která je evidovanou kulturní památkou,“ upřesnil Jaroslav Jiřík.

Lidé mohou ovlivnit podobu lesů

I přesto, že město má v projektu Příměstský les Šostýn mnoho naplánováno, chce dát prostor také samotným uživatelům, tedy návštěvníkům lesa. Lidé tak sami mohou ovlivnit konečnou podobu lesů. Všichni, kdo mají jakékoliv podněty a nápady na zatraktivnění kopřivnických příměstských lesů, je mohou až do 6. listopadu podávat na odbor životního prostředí. Elektronicky mohou připomínky zaslat na adresu jaroslav.jirik@koprivnice.cz, nebo osobně na oddělení lesního hospodářství a ochrany přírody.

Autor: Markéta Kovalová

20.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení