VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kopřivnické lesy se dočkají

Kopřivnice - Milovníky procházek a výletů v kopřivnických lesích čeká v nejbližších měsících několik novinek. Radnice chce vyjít vstříc potřebám návštěvníků lesa, a proto hodlá do projektu úprav zapojit i veřejnost.

20.10.2009
SDÍLEJ:

Informační tabule zpestřují výlety do lesů po celé republice.Foto: Deník/ Pavel Sonnek

Zkvalitnit možnosti rekreačního vyžití v lesích Kopřivnice, to je hlavním účelem projektu Příměstský les Šostýn. Kopřivnické lesy jsou častým cílem výletníků, a proto se město rozhodlo doplnit turistickou infrastrukturu tak, aby co nejlépe odpovídala potřebám návštěvníků lesa. O podobě úprav mohou rozhodnout i sami občané. „Nezastřešená odpočívadla v lesích jsou hojně využívána, ale neposkytují lidem úkryt v případě nepříznivého počasí. Proto se nad těmi nejčastěji užívanými chystáme vybudovat jednoduché přístřešky,“ uvedl Jaroslav Jiřík z odboru životního prostředí kopřivnické radnice.

Vznikne nová dřevěná rozhledna

Dalším bodem, který si Kopřivnice dává za cíl, je zabránit vzniku nelegálních a nevhodně umístěných ohnišť. „Nabídneme proto návštěvníkům lesa zabezpečené ohniště, které by se dalo snadno kontrolovat. Situováno by mělo být pravděpodobně v blízkosti rybníka pod Šostýnem,“ pokračoval Jiřík ve výčtu toho, co vše se pro turisty připravuje.

Připravovaný projekt se značnou měrou dotkne i Bezručovy vyhlídky a Jasníkovy studánky. Kvůli tomu také město koupilo pozemky, na kterých se tyto dva turisticky zajímavé, avšak v současné době značně zanedbané, objekty nacházejí. Bezručova vyhlídka bude pravděpodobně odstraněna a nahrazena dvanáct až třináct metrů vysokou rozhlednou. „Kvůli vzrostlému porostu v okolí už vyhlídka neplní funkci, a proto by na jejím místě měla vzniknout dřevěná rozhledna, jež se na rozdíl od stávajícího objektu stane přirozenou součástí krajiny. Odbornou opravu vyžaduje také Jasníkova studánka, která je evidovanou kulturní památkou,“ upřesnil Jaroslav Jiřík.

Lidé mohou ovlivnit podobu lesů

I přesto, že město má v projektu Příměstský les Šostýn mnoho naplánováno, chce dát prostor také samotným uživatelům, tedy návštěvníkům lesa. Lidé tak sami mohou ovlivnit konečnou podobu lesů. Všichni, kdo mají jakékoliv podněty a nápady na zatraktivnění kopřivnických příměstských lesů, je mohou až do 6. listopadu podávat na odbor životního prostředí. Elektronicky mohou připomínky zaslat na adresu jaroslav.jirik@koprivnice.cz, nebo osobně na oddělení lesního hospodářství a ochrany přírody.

Autor: Markéta Kovalová

20.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Jistebník doma zdolal v derby Libhošť

/FOTOGALERIE/ Novojičínské derby v I. A třídě, sk. B, nakonec dopadlo lépe pro nováčka, který porazil oslabené hosty 2:0.  

Město zřídilo rozptylovou loučku

Další možnost, jak se rozloučit se svými blízkými zesnulými, budou mít obyvatelé Fulneku.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

Čtyřproudovka má být bezpečnější

Osmapadesátiletou chodkyni srazilo ve Frenštátě pod Radhoštěm vozidlo, které řídil jednatřicetiletý řidič. Žena v tu chvíli přecházela silnici po přechodu pro chodce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení