VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kvůli krizi se výstavba v Příboře nekoná

Příbor - I taková velká společnost jako je VOKD Ostrava bere na vědomí všeobecnou ekonomickou krizi. Firma odstoupila od záměru zástavby lokality Za školou v Příboře.

1.4.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační obrázekFoto: DENÍK/Jan Jelínek

Situací kolem zástavby lokality Za školou se zabývali na svém posledním zasedání příborští zastupitelé. Místostarosta Bohuslav Majer připomněl, že již na předchozím zasedání zastupitelé navrhli pozdržet řešení zástavby této lokality do 31. března, kdy by mělo být jasněji, jak se bude vyvíjet situace na trzích s nemovitostmi. Důvodem byly právě narůstající dopady finanční krize. Rada města usnesením schválila několik variant řešení.

„Firma VOKD tento proces uspíšila. Obdrželi jsme od nich dopis s negativním stanoviskem, že nechtějí spolupracovat při zástavbě lokality za školou. Takže nebudou ti, kteří budou provádět zástavbu,“ uvedl Majer a dodal, že dopis město obdrželo 9. března. „Představenstvo naší společnosti vzniklou situaci zodpovědně posoudilo a rozhodlo, že naše společnost nemá v současné době zájem na realizaci uvedeného projektu. A to s ohledem na nepříznivé dopady nastupující hospodářské krize a s tím souvisejícím poklesem poptávky po nemovitostech v dané lokalitě,“ citoval z dopisu Majer.

Město nabídlo zakázku společnosti VOKD na základě výběrového řízení, kterého se zúčastnily další firmy. Radní v nastalé situaci zvažovali jako jednu z variant, že by město oslovilo dvě další firmy v pořadí, jestli by ony neměly zájem provést zástavbu lokality Za školou. „Jenže z dopisu je patrno, že nastupuje krize a nepředpokládám, že to bude u těchto firem jiné. Tyto firmy už při nabídkách hovořily o etapizaci, protože by pro ně bylo složité financovat celý projekt najednou. Také případní zájemci by například v takovém případě měli problém se získáním úvěru,“ upozornil Majer.

Zastupitel František Berger navrhoval, aby město zrušilo všechny možné varianty postupu do doby, dokud neodezní krize. „Město je vlastníkem pozemků, jejichž údržbu máme zajištěnou a nic nás netlačí,“ zdůvodnil svůj návrh Berger.

Také starosta Příbora se přiklonil k tomu, že by město nyní mělo pečlivě zvážit, zda má ve snaze zastavět danou lokalitu pokračovat či ji přerušit. „Záměr zastavět tuto lokalitu je starý možná pět let. Nyní bychom také měli zvážit, jestli počítat se zástavbou bytovými nebo rodinnými domy,“ poznamenal Strakoš.

Zastupitelé se nakonec pustili do hlasování o různých variantách. Neprošel návrh Bergera, ani žádný další. „Vlastně jsme neprojednali nic. Takže doufám, že krize nebude dlouho trvat a nepronikne ani do tohoto zastupitelstva. Ale není dobře, že nejsme schopni v této záležitosti pokračovat,“ uzavřel tento bod starosta.

Autor: Ivan Pavelek

1.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení