VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Města myslí na děti, plánují nová hřiště

Novojičínsko - Nový Jičín dal na rekonstrukci hřišť či sportovišť vminulosti sta tisíce korun. Ve městě se nachází necelá stovka těchto ploch. Zatímco některá hříště zanikla, nová se připravují. Například ipřes nesouhlas většiny lidí se zdětského hřiště uulice Gregorova a Jubilejní stala odstavná plocha pro automobily.

8.4.2008
SDÍLEJ:

Děti na hřišti. Foto: Eliška Bučinová

„Hřiště bylo málo využité,“ zdůvodnil tehdy Josef Rivec, vedoucí odboru obecního podnikání novojičínské radnice. „Vím, že většina lidí byla proti. Odstavná plocha nyní nabízí potřebných šestadvacet míst, která v okolí s více než třemi stovkami bytových jednotek evidentně scházela,“ dodal.

Určitou nápravu sjedná nyní město kousek od zaniklého hřiště. A to v lokalitě sídliště ulice Budovatelů, kde má v budoucnu vyrůst moderní hřiště. město na něj v rámci projektu Oranžového hřiště obdrželo od energetického giganta ČEZu dvoumilionovou dotaci. „Poskytnutí financí schválila správní rada společnosti již v únoru, nyní se připravuje darovací smlouva na tuto částku a upřesnění podmínek pro výstavbu tohoto hřiště,“ uvedla mluvčí novojičínské radnice Hana Sirotová.

Nad zřízením fotbalového hřiště v místech ulice Severní uvažuje vedení obce Šenov u Nového Jičína. „Momentálně tam jsou sběrné suroviny a je tam nepříjemný pohled. Je úvaha, že by se firma, která to tam vlastní, přestěhovala do prostor bývalé posádky,“ prozradil starosta obce Vladimír Demeter.

Dětským hřištěm s Robinsonovým ostrovem má i Městská knihovna na Husově ulici v Novém Jičíně. Děti na Novojičínsku si mohou také zařádit na dopravních hřištích v blízkosti základních škol na ulici Dlouhá v Novém Jičíně či vedle štramberské školy i Příboře.

Do dětských hřišť se rozhodli investovat v Odrách. Na Sídlišti Pod lesem vzniká ukázkové hřiště, které osadí novými prvky místní firma. Ta již vybudovala dětský koutek plný celodřevěných prvků u letního stadionu.

V současné době v Odrách připravují studii na vybudování zcela nového dopravního hřiště, které by mělo být tím nejmodernějším, co lze v této oblasti vymyslet. „Uvidíme, zda uspějeme s žádostí o dotaci. Zatím je předběžné hovořit o tom, jako o hotové věci,“ uvedl vedoucí oboru dopravy oderské radnice Jan Skalka.

Zbudovat dvě veřejně přístupná hřiště pro menší děti chtějí také v Bílovci. Jeden koutek by měl být v parku Na Střelnici, druhé místo se nachází u nové bytové výstavby na Beskydské ulici. Požadavek na stavbu hřišť vzešel ještě na sklonku loňského roku od bíloveckých maminek. Hned v prvních dnech letošního roku se sešel pracovní tým složený ze zastupitelů a matek dětí, aby vybral z nabídky firem herní prvky pro obě dvě hřiště. „Věže se skluzavkami, houpadla, skákadla, vše z kvalitního materiálu a bezpečné od renomovaných firem zatraktivní obě dvě místa hojně navštěvovaná rodiči s dětmi,“ poukázala starostka Bílovce Sylva Kováčiková a potvrdila, že vzhledem k finanční náročnosti, která se pohybuje ve stovkách tisíc korun, bude město usilovat o získání dotace. „Do konce ledna podáme žádost na Nadaci ČEZ – oranžová hřiště. Výsledek by měl být znám do konce března,“ dodala.

ELLEN WEISSBRODOVÁ
IVAN PAVELEK
PAVEL KARBAN

8.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Dva lidské životy si vyžádala nehoda na dálnici nedaleko obce Kujavy na Novojičínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení