VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město letos spustí několik zásadních projektů

Kopřivnice - Kopřivnici čeká rok nabitý rekonstrukcemi, úpravami a změnami. Mimo to, že budou v letošním roce dokončeny čtyři již započaté velké projekty, začne město také s několika dalšími zásadními akcemi.

5.1.2012 3
SDÍLEJ:

DO ZREKONSTRUOVANÉHO azylového domu se přestěhuje centrum Racek.Foto: Deník/ Archiv

Rok s dvanáctkou na konci bude pro obyvatele města Kopřivnice rokem zajímavým. Město připravilo několik zásadních projektů, se kterými chce postupně začít. Mimo zcela nové projekty se dokončení dočkají také čtyři velké akce, které již nějaký ten pátek probíhají.

K projektům započatým již v minulém roce patří výstavba tolik očekávané cyklostezky Kopřiváčka, rekonstrukce dnešním podmínkám nevyhovující hasičské zbrojnice či rekonstrukce Základní školy v Mniší. Žáci se tak po letních prázdninách přesunou z provizorních podmínek, respektive prostor místního kulturního domu, do kompletně opravené školy. „Rekonstrukce školy v Mniší je naplánována téměř na rok a týká se jak vnitřních, tak vnějších prostor. Po jejím skončení dojde ve škole k navýšení kapacity,“ uvedl při zahájení rekonstrukce starosta města Kopřivnice Josef Jalůvka. Do doby před opravou mělo zařízení pouze dvě třídy pro žáky první až čtvrté třídy a kvůli nedostatku místa probíhala výuka i ve školní jídelně. Další z velkých projektů, který se chýlí pomalu ale jistě ke konci, je odkanalizování Lubiny. „Přestože měli někteří obyvatele místní části Lubina obavy, že v průběhu prací dojdou na vybudování nové kanalizační sítě prostředky, není tomu tak,“ sdělil kopřivnický místostarosta Jaroslav Šula s tím, že prostředky na projekt, v němž je sdruženo několik měst a obcí Novojičínska, jsou.

Akcí, která bude pro Kopřivničany letos nejspíš tou nejdůležitější, je 1. etapa rekonstrukce ulice Štefánikova. „Projekt revitalizace ulice Štefánkovy, včetně přilehlého veřejného prostranství, bude jednou z největších investičních akcí města letošního roku. Z rozpočtu je na ni vyčleněno šedesát pět milionů korun,“ potvrdila informaci tisková mluvčí města Lucie Petříčková a pokračovala: „Cílem rekonstrukce je úprava komunikace od křižovatky ulic Štefánikova a Kapitána Jaroše po místo výjezdu z ulice Wolkerova na Štramberskou a revitalizace přilehlých veřejných prostranství, včetně části sadu Edvarda Beneše. V rámci projektu dojde také k vybudování okružní křižovatky na ulicích Štramberská a Husova.“ Nákladný projekt, během něhož zmizí z části města tolik neoblíbené „kočičí hlavy“, je podpořen více než padesátimilionovou dotací z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

Kromě rekonstrukcí komunikací, ulic, silnic či cyklostezek se v Kopřivnici bude letos také stavět, přistavovat a rekonstruovat. Nové podoby se dočká například vestibul radnice. Za více než pět milionů korun dojde k novému architektonickému uspořádání vstupního vestibulu budovy. „Cílem architektonických změn je působit vstřícně na návštěvníky vstupující do budovy, zviditelnit pracoviště informační služby, rozšířit a přiblížit klientům služby pracoviště CzechPointu a zlepšit tepelný komfort,“ vysvětlila důvod oprav Petříčková.

Dalším objektem, který se dočká nové podoby, je kopřivnický azylový dům. Změny jsou nutné nejen z důvodu nízké kapacity, ale také proto, aby se do nově vzniklých prostor mohlo přestěhovat nízkoprahové denní centrum Racek. „Dojde k přemístění nízkoprahového denního centra Racek ze stávajících prostor do nové přístavby azylového domu. Realizací projektu dojde ke zlepšení prostředí pro klienty i pracovníky,“ doplnila kopřivnická mluvčí s tím, že cena projektu je necelých třináct milionů korun.

Autor: Jana Hromočuková

5.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

Frenštát jede. Vykradl Český Těšín a teď hostí nováčka

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom. 

Bílovec neuspěl na hřišti Staré Bělé

Vznikla petice kvůli silnici

Přejít z jedné části Kunína do druhé je velký problém. Důvodem jsou projíždějící auta. Obyvatelé obce proto podepisují petici.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

 Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.  

Proti africkému moru bojují i vojenští veterináři z Hlučína

Na likvidování následků nákazy afickým morem prasat se podílejí ode dneška i vojenští veterináři z Hlučína.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení