VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město pozemky po hotelových domech nepronajme

Frenštát pod Radhoštěm /AKTUALIZOVÁNO/ - Místo betonového „obludária“, které tvořily takzvané hotelové domy pro havíře, mohl 
na Papratné ve Frenštátě pod Radhoštěm vyrůst třeba sportovní park. Město se ale rozhodlo jinak.

24.11.2011
SDÍLEJ:

Areál, kde měly stát hotelové domy pro havíře. Ilustrační foto.Foto: Deník/Adam Knesl

Vypadalo to jako seriózní nabídka, kterou chtěl majitel hotelových domů a pozemků pod nimi, společnost RPG RE Commercial, učinit městu Frenštát za uplynulá dvě desetiletí, po která část Papratné hyzdila železobetonová monstra. Ubytovnu pro horníky s kapacitou devět set míst a další objekt, který měl sloužit jako nemocnice, nechal v roce 1985 stavět podnik OKD. Jenže doly se neotevřely a stavby chátraly a začaly hyzdit město. Zmíněná společnost se po mnoha jednáních uvolila, že stavby odstraní a ještě dá městu k dispozici pozemky pro nějakou aktivitu.

Nedávno demoliční firmy dokončily práce a město Frenštát pod Radhoštěm dostalo nabídku od vlastníka. „Je to možnost pronájmu pozemku po bývalých hotelových domech na Papratné. Společnost RPG nás oslovila, jak bylo domluveno, že se nejprve obrátí na město, zda to má ještě zájem pozemek pronajmout, jak bylo deklarováno dříve,“ uvedla na posledním jednání zastupitelů Frenštátu starostka města Zdeňka Leščišinová.

Starostka rovněž upozornila, že záležitost již projednala rada města i komise pro rozvoj města, ale ani jeden orgán pronájem nedoporučil. „Je to i vzhledem k tomu, že původní návrh, který jsme před lety měli, zřídit tam nějaké volnočasové a rekreační aktivity, jsme už vyřešili projektem, který máme v rámci města,“ doplnila starostka.

I přestože záležitost spadá do kompetence rady, starostka ji předložila zastupitelům k diskusi.

Zastupitel Milan Bureš se zeptal, zda byla v nabídce uvedena výše pronájmu. Odpověděl mu radní Alois Jaroš s tím, že za rok a metr čtvereční chtěl majitel jednu korunu.

„Není to nic moc dramatického, ale stále je to pětinásobek tohoto, co činí běžný nájem zemědělské půdy. Jedná se asi o čtyři a půl hektaru a vzhledem k tomu, že se tam nesmí stavět nic, co by zanechalo následky, tak by tam mohlo být maximálně nějaké hřiště. Z toho hlediska je to pro nás nevyhovující.

Zastupitel Milan Bureš se posléze zeptal, proč se věcí, která se zdá být jasná a je v kompetenci rady, zabývá zastupitelstvo. „Jedná se o to, že je to citlivá záležitost. Pro nás to sice nemá žádný přínos, ale spíše mě napadá, jestli někdo ze zastupitelů nemá nějaký podnět nebo myšlenku, že by to mohl pronajmout někdo jiný, s činností, která by nám mohla škodit,“ vysvětlil Jaroš. Po krátké chvíli vzali zastupitelé informaci o odmítnutí pronájmu zmíněné plochy na vědomí.

Autor: Ivan Pavelek

24.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Dva lidské životy si vyžádala nehoda na dálnici nedaleko obce Kujavy na Novojičínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení