VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město usiluje o lepší prostředí pro seniory

Bílovec - Pokud se Bílovci podaří získat podporu ze zahraničí, začne v roce 2012 s radikální modernizací tamního Domova pro seniory.

20.9.2010
SDÍLEJ:

Obyvatelé Domova pro seniory v Bílovci se v roce 2008 dočkali teleskopických zástěn do pokojů a koupelen, které opticky rozdělily místnosti. Klienti domova tak získali více soukromí.Foto: Jiří Velký

V srpnu tohoto roku podalo město Bílovec žádost o dotaci v rámci Programu česko-švýcarské spolupráce, jež by měla zajistit finanční prostředky na radikální modernizaci tamního domova pro seniory.

Dřívější ředitelská vila firmy Massag, která se časem proměnila na domov, už v současné době nedokáže konkurovat moderním zařízením. „Je zapotřebí zrekonstruovat a zmodernizovat stávající nevhodné zařízení, zvýšit kvalitu služeb a zavést nové metody práce se seniory, a vytvořit tak důstojné a příjemné podmínky pro jejich pobyt, aby se tu cítili jako doma. Rekonstrukce zahrnuje mimo jiné i přestavbu pokojů, ze současných třílůžkových na jedno a dvoulůžkové,“ zmínila starostka Bílovce Sylva Kováčiková. Právě menší pokoje jsou pro klienty výhodnější, protože v nich mají více soukromí.

Projekt zahrnuje vybudování nového pavilonu, v němž se budou nacházet provozní místnosti. „Počítáme také s tím, že budeme v podkroví provozovat takzvané odlehčovací služby pro dvě až tři osoby,“ upřesnila starostka. Tyto služby budou moci využívat například rodiny, které odjíždějí na dovolené a nechtějí nechat svého seniora doma samotného, nebo pacienti po ukončení hospitalizace na oddělení léčebny dlouhodobě nemocných v Bílovecké nemocnici.

Všechny tyto práce a zavádění nových služeb vyjde dohromady na 25 milionů korun, což je částka, kterou město nemůže ze svých vlastních prostředků uhradit. Proto se obrátilo na zahraničí, přesněji na Program česko-švýcarské spolupráce. „K přijetí dotace je však zapotřebí naplnit ještě řadu dalších kroků. V současné době máme hotovou projektovou dokumentaci pro územní řízení, včetně územního rozhodnutí. Záměry by měly být hodnoceny v období srpen až březen roku 2011, pokud dotaci obdržíme, stavba bude zahájena v roce 2012,“ uzavřela Kováčiková.

Autor: Věra Růčková

20.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení