VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Můstek bude možná osvětlený

Skokanský můstek ve Frenštátě pod Radhoštěm asi bude osvětlený. Projednávání této věci se neobešlo bez úsměvné situace.

24.7.2015 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

O možnosti nasvětlení nájezdové věže skokanského můstku začal na posledním zasedání frenštátských zastupitelů hovořit místostarosta Pavel Mička. Uvedl, že nasvětlení doporučuje Komise pro obnovu Horeček, kde se Areál skokanských můstků Jiřího Rašky nachází. „Navrhujeme, aby se nasvětlil nájezd skokanského můstku. Projednávalo se to i s předsedou TJ Jiřím Novotným. Ten se vyjádřil, že pro tělovýchovnou jednotu to není investiční priorita a ta nechce nést náklady," pokračoval frenštátský místostarosta a doplnil, že rozpočet je kolem 155 tisíc korun.

Přednesená myšlenka se ale nelíbila zastupiteli Jiřímu Unruhovi. „Je to opět investice, která nemá být do majetku města. Opakuji, že můstek je tělovýchovné jednoty, potažmo celostátní tělovýchovné jednoty. Podle mě je to investice do cizího majetku a na katastrálním území jiné obce než Frenštátu pod Radhoštěm. Nájezdová věž je na katastru Trojanovic," vysvětlil svůj postoj Jiří Unruh.

S tím, že nájezdová věž je v Trojanovicích, místostarosta nepolemizoval. „Ano, ale skáče se z Trojanovic do doliny do Frenštátu," řekl Pavel Mička, což vyvolalo všeobecné veselí. Místostarosta zároveň doplnil, že investice na Horečkách se dějí ze společného fondu, do nějž dvěma třetinami přispívá Frenštát pod Radhoštěm a jednou třetinou Trojanovice. „Ve fondu jsou pravidla nastavena tak, že vždycky, když se něco ukončí, se dohodneme, kdo bude vlastníkem a kdo se o to bude starat," podotkl místostarosta.

Nato se zeptala vedoucí finančního odboru Ivana Obšilová, zda tedy osvětlení bude patřit Trojanovicím. „Nebude-li dohodnuto jinak a pokud schválíme my a Trojanovice, že to bude tak, tak ano," přitakal Pavel Mička.

Ředitel městského kulturního střediska Marian Žárský připomněl, že skokanské můstky jsou ve Frenštátě opravdovou dominantou. „Domnívám se, že to nasvícení bude umožňovat i skokanům lepší komfort při závodech. Je to smysluplné," řekl Marian Žárský s tím, že by bylo pěkné, kdyby se můstek rozsvítil už při letošním zářijovém Memoriálu Jiřího Rašky a kontinentálním poháru.

„Myslím si, že by to mělo sloužit k účelu, aby se tam dobře skákalo, ale ne ke zviditelnění," poznamenal ještě Jiří Unruh.

Zastupitelé nakonec schválili „balík" investic, mezi nimiž je i tato.

Autor: Ivan Pavelek

24.7.2015 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení