VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Muzeum v Bílovci přichází s další novinkou

V říjnu zde začne projekt s názvem Muzejní kufříky, který má podpořit výuku československých a českých dějin ve školách.

1.10.2015
SDÍLEJ:

MUZEUM v Bílovci je nedaleko místního zámku.Foto: Jiří Velký

Projekt Muzejní kufříky je součástí vzdělávacího programu Národního muzea s vypovídajícím názvem Dotkni se 20. století. Nyní se do něj zapojilo i muzeum v Bílovci, jež slaví rok od svého znovuotevření po několikaleté rekonstrukci. Akce je zaměřena na podporu výuky československých a českých dějin minulého století na základních a středních školách.

„V rámci tohoto edukačního projektu se s námi žáci vydají do přelomových let naší historie a budou pracovat s replikami sbírkových předmětů, vložených do pěti kufříků, přibližujících dramatická léta 1918, 1938, 1948, 1968 a 1989. Prostřednictvím sbírkových předmětů, autentických dokladů minulosti, a jejich příběhů chceme žákům a studentům přiblížit významné okamžiky naší historie. Aby se do atmosféry těchto zlomových momentů vžili co nejlépe a dokázali si představit život v daném časovém období, budeme pracovat s interaktivním programem, dobovými kostýmy nebo třeba hrou Osudy a kariéry," přiblížila projekt ředitelka muzea Eva Ševčíková, s tím, že v rámci Muzejních kufříků spolupracují jak s Národním muzeem, tak i s místními základními školami a gymnáziem.

Projekt Muzejní kufříky potrvá do června příštího roku a každému z pěti kufříků budou věnovány dva měsíce. Osobnější vztah k minulosti navíc pomohou mladým lidem vytvořit vzdělávací a metodické materiály, jež představují konkrétní lidské příběhy.

Muzejní kufříky však nejsou jedinou aktivitou bíloveckého muzea. „Od 16. října mohou návštěvníci zhlédnout výstavu grafických prací českého akademického grafika Františka Buranta (1924 až 2001), který se kromě grafiky proslavil především svou sklářskou tvorbou a okrajově také ilustracemi," představuje další akci Šárka Seidlerová, jež je pověřena medializací města.

V pondělí 5. října bude muzeum hostit cestovatelskou besedu s Márovými, kteří budou vyprávět o Japonsku. Beseda začne v 18 hodin a vstup na ni je zdarma.

„Plánujeme také koncert tria Chorodia Agiu Georgiu, které přinese 27. října na půdu muzea byzantské hymny a tradiční řecké písně. Mimoto zazní také pravoslavné hymny a jedinečný polyfonní zpěv severořecké oblasti Ipiros," zve Eva Ševčíková do muzea, v jehož sklepení se mohou děti i dospělí potkat s kouzelnými skřítky Picmochy, zapojenými do projektu Pohádkové Poodří.

Oč se jedná? „V rámci tohoto projektu mohou děti navštívit deset míst, kde se vyskytují podobní skřítci. Na každém místě mohou vyplnit pracovní list, který je zpracován ve dvou verzích, a to pro děti předškolního věku a pro žáky prvního stupně základní školy. Za vyplnění listu získají děti nálepku do cestovního pasu, takzvaného Vandrbuchu, a za pět nálepek budou odměněny zajímavými cenami," doplnila ředitelka muzea na závěr.

Autor: Simona Mikšová

1.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení