Podzimní měsíce však neznamenají jen zábavu ve formě lovení zvěře, ale také povinnost začít v revírech dokrmovat zvěř. „S přikrmováním lesní zvěře se opravdu začíná na podzim, konkrétně v měsíci září,“ potvrdil Karel Krečmer, předseda okresního mysliveckého spolku. Podle jeho slov proto myslivci již ke krmelcům pravidelně dochází.

O tom, že to není zrovna jednoduchá práce a příjemná procházka svědčí počet krmelců na Novojičínsku. „Spočítat přesně krmelce by bylo těžké, ale když si vezmete, že máme šedesát sedm honiteb a v každé je minimálně patnáct, dvacet krmelců, dá to nakonec docela vysoké číslo,“ řekl Krečmer. „Nedá se také říct, že některé z krmelců využité jsou a jiné ne, protože, když je v nich takzvaně založeno, zvěř k nim chodí,“ doplnil předseda mysliveckého spolku vzápětí.

Myslivci zvěř dokrmují takzvaným mačkaným ovsem, ječmenem a kukuřicí. Využijí ale i kaštany a žaludy. „Právě ty totiž pravidelně vykupujeme od lidí,“ uvedl Krečmer. Podle jeho slov je stejně, jako počet krmelců na Novojičínsku, těžké určit i průměrnou spotřebu krmení. Ta je totiž honitbu od honitby odlišná. „Průměr jako takový lze odhadnout těžko, ale když to zkusím, tak třeba já jsem ze Spálova, kde máme honitbu o rozloze čtyři sta hektarů. Ročně tak spotřebujeme nominálně pětatřicet metráků krmiva,“ vypočítal Krečmer. Navíc spotřebu krmení ovlivňuje také zima, konkrétně takzvané krmné dny. „Spotřeba není jen o dlouhé či tuhé zimě, ale hlavně o počtu krmných dní, tedy těch, kdy se zvěř musí intenzivně přikrmovat,“ potvrdil Krečmer a pokračoval: „Těch může být jeden rok devadesát jindy zase sto dvacet. Když tedy napadne sníh už v listopadu, jde o vysoké čísla krmiva, protože na například jeden srnčí kus se počítá dvacet deka krmiva denně.“ Přestože loňská zima byla na počet krmných dní bohatá, zásoby podle Krečmera nepochyběly. „Nějaký zásadní problém s krmivem jsme neměli,“ dodal Krečmer.

Co se týká honů, podle předsedy mysliveckého spolku právě jedna sezona končí. Myslivci se však mohou těšit na sezonu další. „Ty klasické hony sice začnou až v listopadu, ale právě teď končí hony na kachny. Po nich budou následovat na zajíce a bažanty,“ odpověděl Krečmer na otázku, jak je to v letošním roce s hony. Lov vysoké, které jsou mezi myslivci velmi oblíbené pak přesné datové určení nemají. „Lovy na vysokou si revíry dělají samy. Ale u nás míst, kde se tato zvěř loví moc není, takže se to bude týkat jen Oderska a Frenštátska,“ uzavřel Krečmer.