VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Den města Fulneku bude korunována princezna

Fulnek - Blíží se léto a s ním i oslavy dnů obcí a měst. Nejinak tomu bude ve Fulneku, který si své oslavy připravil na 2. června. Letošní ročník oslav přinesl hned několik novinek, na které se Novojičínský deník zeptal vedoucí Městského kulturního centra Fulnek Pavlíny Tvardkové.

21.5.2012
SDÍLEJ:

Pavlína Tvardková.Foto: Deník/Věra Růčková

Je to poprvé, co se den města koná v zahradě MKCF? Co vás k takovému kroku přimělo?

Ano, letos poprvé se bude den města konat v zahradě Městského kulturního centra ve Fulneku. Zahrada u kulturního centra je skvěle koncipovaná k venkovním festivalům a akcím tohoto typu. Je zde restaurační zařízení, toalety, světelné i zvukové zázemí. V minulých letech probíhaly úpravy zahrady, již od podzimu 2011 je však vše připraveno na konání různých kulturních akcí. Chystáme na zahradě také festival Fulnečka 2012, i tradiční fulnecký jarmark. Těšíme se, že krásné prostředí zelení osázené zahrady se bude občanům líbit.

Během slavnosti má být korunována první princezna Terezka. Už proběhlo výběrové kolo?

Princeznu Terezku pro rok 2012 jsme vybírali druhého května v Městské knihovně Fulnek mezi přihlášenými děvčaty. Porotci konkurzu byli autor knihy, pan Milan Barbořík, ilustrátoři knihy, manželé Anlaufovi, Pavlína Vráblová a já. Vzhledem k počtu přihlášených děvčat a jejich talentu bylo hledání obtížné. Děvčata zpívala písničky, recitovala básně a vyprávěla pohádky. Svým šarmem a talentem okouzlila porotu nejvíce Gabriela Šerková, která bude na XIX. Dni města Fulneku korunována na princeznu Terezku. Mezi zúčastněnými se však našla i Míša, knižní nejlepší kamarádka princezny Terezky, jíž se stala Eliška Machalová. Jsem velmi ráda, že rodiče podpořili své děti v jejich zájmech o čtení a kulturu.

Co všechno obnáší být fulneckou princeznou? Kde všude ji obyvatelé spatří?

Gabriela Šerková se bude na různých akcích a aktivitách města Fulnek prezentovat v nové roli princezny Terezky. Bude například vystupovat na literární a výtvarné soutěži Svět slova, která se letos konala již po páté. Také se bude účastnit pohádkového lesa a jiných podobných aktivit.

Letos bude hostem Anna K.. Proč právě ona?

Po prvním ročníku Fulnečky 2012 jsme se pomocí facebooku ptali občanů, jaké umělce, popřípadě hudební skupiny, by si ve Fulneku přáli. Nejvíce hlasů měla právě Anna K. Po vzájemném jednání nás dokonce zařadila do svého turné Relativní čas, můžeme se tedy těšit na skvělé vystoupení, i její písně z nového alba.

Rovněž, zřejmě poprvé, bude den města zpoplatněn. Proč?

Městské kulturní centrum stálo při letošní organizaci dne města před rozhodnutím, jak uchopit tento, pro naše město významný, den. Zvolili jsme netradiční a pro všechny občany nové pojetí nový prostor a kvalitní program. Tento program nabízí nejen hlavní vystoupení Anny K., dopolední vystoupení místních dechových orchestrů a známé taneční skupiny Olšava, která vlastní ceny za soubor krojových tanců, bubenické vystoupení a vystoupení kapely Bluesguare, ale i bohatý program pro děti, včetně atrakcí zdarma. V zahradě MKF je také zajištěn dozor u dětských atrakcí a po celé odpoledne je zajištěna bezpečnost profesionální agenturou.

Autor: Věra Růčková

21.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení