VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na nepořádné řidiče kamionů chystá město odpadkový koš

Odry - Odry se rozhodly pracovat na pořádku ve městě a začaly na odpočívadle Českých drah uPenny marketu. Tam by měl být vblízké době instalován odpadkový koš speciálně pro řidiče kamionů, kteří zde parkují.

31.1.2009
SDÍLEJ:

Řidiči kamionů dělají u nádraží nepořádek.Foto: Deník/Věra Růčková

Dopravní tepna vedoucí přes Odry s sebou do města přináší nejen nové obchodní možnosti a příležitosti, ale také obtíže. V Odrách to je hustý provoz a v případě prostoru u stanice Českých drah i nepořádek. Na ten upozornili zastupitelé na svém posledním lednovém zasedání. Ačkoliv pozemek, na kterém kamiony stojí, není ve vlastnictví města, nechtějí zastupitelé jen tak nečinně přihlížet. Na nepořádek, který po sobě zanechávají nocující řidiči kamionů, odpoví město odpadkovým košem.

Na zastupitelstu vystoupila vedoucí Odboru životního prostředí Noemi Kulíková. „Tuto věc jsme prověřili, protože jsme to řešili už v roce 2006. Mapovali jsme tam stav během Vánoc i teď v lednu. Výsledkem je, že jsme se odborem dopravy a správy nemovitého majetku domluvili na tom, že toto parkování, přestože české dráhy tam mají tabuli, kde je vypsán zákaz, tak svým způsobem to městu vyhovuje,“ referovala Kulíková. „Kamiony jsou zaprvé odstaveny mimo město, zadruhé tam mají řidiči k dispozici nějaké to sociální zázemí a myslím tím, sociální zázemí na benzince. Co se týče pořádku, domluvili jsme se tak, že v této lokalitě bude umístěn odpadkový koš,“ dodala. Vývoz odpadkového koše zajistí firma Slumeko, která ve městě zajišťuje již několik let technické služby. Vyvezení koše na odpočívadle by podle Kulíkové, nestálo město žádné finance navíc.

Toto řešení podpořil i starosta města Pavel Matůšů. Vyjádřil obavu z toho, že by se kamiony mohly přesunout do obydlených oblastí a tam způsobit daleko větší komplikace. „Jestli se nám kamiony objeví někde jinde, bude to ještě složitější z hlediska toho stání, komplikovalo by to dopravu, ještě by parkovali někde v oblasti rodinných domků a podobně,“ zhrozil se Matůšů. „Je to víceméně v průmyslové zóně. Tím, že tam uděláme pořádek za minimální cenu tak si myslím, že by to mohlo být schůdné,“ uzavřel starosta. Odstavná plocha u nádraží Českých drah je opatřena cedulí, na které je výslovně povoleno stání jen na povolení Správy dopravních cest Ostrava. České dráhy si však v kontrole, zda-li řidiči toto omezení respektují, budou muset pomoct samy. Městská policie byla sice v Odrách zřízena, doteď však město strážníky hledá.

Autor: Věra Růčková

31.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení