VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na opravy doplatí zejména řidiči. Regulace zatím nebude

Kopřivnice - Asi nikdy nebyla Kopřivnice tak rozkopaná jako v posledních měsících. Jedna rekonstrukce či stavební akce navazuje na druhou. Obyvatelé změny vítají, a to i přes odložení jiných důležitých projektů.

28.5.2012
SDÍLEJ:

Asi nikdy nebyla Kopřivnice tak rozkopaná jako v posledních měsících. Jedna rekonstrukce či stavební akce navazuje na druhou. Foto: Deník/Věra Růčková

Staveniště, měsíční krajina či bojiště. Tak nějak pojmenovávají obyvatelé Kopřivnice současný vzhled centra jejich města. V Kopřivnici se staví a rekonstruuje snad vše, na co si člověk vzpomene.

Nejzásadnějšími změnami prochází hlavní tah městem. Následovat bude vybudování nového sjezdu do průmyslového parku a podle posledních informací radnice také rekonstrukce frekventované ulice Záhumenní.

Načasování město nezmění

Radost obyvatel z potřebných změn jen trošku kalí jejich načasování a pozastavení jiných důležitých projektů. Rekonstrukce Asi nikdy nebyla Kopřivnice tak rozkopaná jako v posledních měsících. Jedna rekonstrukce či stavební akce navazuje na druhou. ulice Záhumenní by se měla s největší pravděpodobností uskutečnit v letních měsících. Očekává se, že stavební práce přinesou omezení, která se dotknou nejen řidičů, ale i těch, kteří netrpělivě vyhlíželi slíbenou regulaci parkování v centru Kopřivnice. „Aby se dopravní podmínky ve městě ještě více nekomplikovaly, odložili radní plánované zavedení systému regulace parkování," potvrdila informaci tisková mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková.

Zmíněnou komunikaci vlastní kraj a ten získal dotaci na její opravu. Jelikož právě do ulice Záhumenní je momentálně svedena doprava z rekonstruované ulice Štefánikovy, snažili se radní vyjednat posunutí termínu.

„Kraj už ale bohužel vypsal výběrové řízení na dodavatele stavby, a proto není odložení realizace možné. Úsek mezi okružní křižovatkou v centru města a odbočkou k základní škole Alšova bude rekonstruován ještě letos v létě, navazující část, vedoucí ke křižovatce u Palárny, se opraví příští rok na jaře," přiblížil záměr Správy silnic Moravskoslezského kraje kopřivnický architekt Milan Šmíd.

První etapa si podle kopřivnického architekta vyžádá zhruba pět týdnů, kdy bude doprava v ulici Záhumenní svedena do jednoho jízdního pruhu.

Navzdory komplikacím vítá rekonstrukci jak vedení města, tak lidé. „Je dobře, že se kraj rozhodl proinvestovat přidělené finance také v Kopřivnici. Dojde zde sice k souběhu několika liniových staveb, nicméně povrch komunikace na Záhumenní již dlouhodobě opravu potřebuje. Abychom však řidičům situaci ještě více nekomplikovali, rozhodli jsme se odložit plánované spuštění systému regulace parkování v centrální části města až na příští rok," uvedl místostarosta Miroslav Kopečný. Reakce místních jsou podobné. „Je mi to víceméně jedno. Sice jsem na regulaci čekal, protože bydlíme v centru, ale když se musí stavět hned, tak co s tím nadělám," nechal se se smíchem slyšet Pavel Hora z Kopřivnice. Další z oslovených jeho názor sdílí. „Parkování je tady hrozné, ale opravu silnic vítám. Snad to ale nedopadne tak, že se na regulaci zapomene," komentoval situaci starší pán, který si nepřál být jmenován.

Autor: Jana Hromočuková

28.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení