VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Zasloužilého hasiče je rodina pyšná

Bílovec-Výškovice - Vyznamenání Zasloužilý hasič obdržela řada hasičů i z Novojičínska na hasičském zámku vPřibyslavi. Toto vyznamenání uděluje Ústřední sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska vPraze.

9.12.2008
SDÍLEJ:

Zasloužilým hasičem se stal i občan bíloveckých Výškovic Jiří Kocurek.Foto: Jiří Velký

Titulem Zasloužilý hasič se od 13. listopadu můžou pyšnit někteří hasiči z celého republiky, Novojičínský region nevyjmaje. Ústřední sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska tento titul uděluje jako výraz ocenění celoživotní obětavé práce pro naplnění hasičského poslání a za zásluhy o rozvoj hasičských záchranných služeb. Zasloužilým hasičem se stal i občan bíloveckých Výškovic Jiří Kocurek.

Při příležitosti valné hromady sboru dobrovolných hasičů ve Výškovicích, která se konala v pátek, 5. listopadu blahopřáli členové sboru Kocurkovi k jeho vyznamenání. „Určitě je to vyznamenání hlavně pro něj, za tu práci kterou vykonal. Je to tak trochu i vizitka celého našeho sboru ve Výškovicích,“ řekl starosta sboru Břetislav Němec. Ten dále řekl, že další Zasloužilý hasič v příštích deseti, patnácti letech hasičský sbor neobohatí.

Dnes již Zasloužilý hasič má za sebou už několik ocenění. V roce 1984 mu byla udělena medaile za příkladnou práci a o tři roky později následovala medaile za zásluhy. Roku 2002 získal medaili za mimořádné zásluhy. Loni to byl pak Řád svatého Floriána, jedno z nejvyšších hasičských vyznamenání. Nyní se Kocurek, jako jediný z výškovického sboru, může pochlubit nejvyšším vyznamenáním a titulem Zasloužilý hasič. „Byli jsme určitě hrdí, že dostal takové ocenění,“ odpověděla Marie, manželka Jiřího Kocurka, který byl v té chvíli mimo domov. „My jsme tady všichni hasiči, i já. Máme dva syny, ten jeden je zástupce velitele a ten druhý také funguje ve sboru,“ dodala Kocurková.

Jiří Kocurek je členem sboru dobrovolných hasičů již třicet šest let. Vykonával funkci referenta, velitele sboru, rozhodčího i člena výboru okrsku Tísek. Ještě před několika lety byl platným členem okresní rady mládeže v Novém Jičíně.

K udělení titulu Zasloužilý hasič se vyjádřila formou dopisu i starostka Bílovce, Sylva Kováčiková. „Jménem města Bílovce a občanů Výškovic Vám děkujeme za Vaši celoživotní práci pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů Výškovice, za naplňování hasičského poslání a zásluhy o rozvoj hasičských služeb,“ stálo v dopise Kocurkovi.

Autor: Věra Růčková

9.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení