VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Návštěvníci knižního trhu mohli nahlédnout do záhad

Nový Jičín - V Novém Jičíně se lidé nenudí. Zastupitelé města vymýšlejí pravidelně různé akce, mezi něž patřil také Den prodeje knih, který se konal minulý týden na Masarykově náměstí.

31.8.2012 2
SDÍLEJ:

Novojičínské náměstí ovládl Den prodeje knih, který navštívilo hodně lidí. Foto: Eva Řeháková

Náměstí plné stánků zářivě červené barvy, výstavky zajímavých obrázků, prezentací a hlavně spousty knih. To vše mohli vidět obyvatelé i návštěvníci Nového Jičína v pátek 24. srpna na místním náměstí.

Navštívili jste knižní trh? Líbilo se vám tam? HLASUJTE V ANKETĚ!

„Jsme rádi za každou akci, která se koná na náměstí a kam můžeme vyrazit s dcerkou," libovala si maminka Petra Cvičková, která vyrazila v teplém dni na náměstí s manželem a dítětem. Na akci si mohli lidé nakoupit mnoho zajímavých knih různých žánrů. Připraveny však byly také další doprovodné akce, které směřovaly především do ezoterické roviny.

Návštěvníci se mohli pokochat nebo si zakoupit energetické obrazy, které pozitivně působí na psychiku člověka. „Maluji energetické a harmonizační obrazy nejrůznějších motivů, hlavně ezoterických a přírodních. Ovlivňují člověka barevně, protože každá barva působí na psychiku. Také se snažím, aby obrazy nějak vyzařovaly. Takže určitě působí i motiv," vysvětlil malíř Ivo Ševčík, který na náměstí vystavoval svá díla. Autorovy obrazy si mohou lidé v současné době prohlédnout a zakoupit také v galerii v Hukvaldech.

Ivo Ševčík však nebyl jediným vystavujícím, který se zabývá barvami a jejich působením na lidi. Své ezoterické schopnosti předvedla psycholožka Alenka Vojnovská, kerá nakreslila zájemcům automatickou kresbu.

„Při automatické kresbě se napojím na člověka a hledám jeho nejvýraznější barvu. Protože vidím aury, můžu zjistit, která barva u něj nejvíce svítí, a podle ní poznám jeho charakter. Pak už není složité zjistit, co ho tíží," popsala toto umění sama autorka, jež studovala psychologii v Anglii. Její stánek byl nejobsazenějším místem na náměstí. Především ženy si nechávaly jedna přes druhou vytvořit svou kresbu a poradit. Alenka Vojnovská však představila také svou knížku pro děti s názvem Pojďme si hrát se skřítky a vílami. V knížce úmyslně nezaplnila všechny stránky, čímž děti nutí, aby příběhy doplňovaly vlastními obrázky. „Nejlépe se tak rozvíjí jejich fantazie," dodala.

Kromě obrázků a knih mohli návštěvníci Masarykova náměstí zhlédnout také film o záhadných a nevšedních úkazech. Do tajemných příběhů zasvětil milovníky nadpřirozena záhadolog Arnošt Vašíček.

„Jednou z nejzajímavějších věcí, kterými jsem se v poslední době zabýval, byl Voynichův rukopis. Jedná se o ten nejzáhadnější rukopis světa. Je to knížka napsaná neznámým písmem, které nedovede nikdo rozluštit. Rukopis je plný obrázků, ty nás ale více matou, než pomáhají pochopit, o čem se uvnitř píše. Jsou tam vyobrazeny například rostliny, které nikdo nikde na naší planetě neviděl," podotkl záhadolog. Při svých cestách po světě viděl spoustu artefaktů, jejichž původ si nedokážeme vysvětlit. „Tyto úkazy nasvědčují, že se v době minulé lidé setkávali s něčím, co bylo přinejmenším zvláštní. Nelze však každou záhadu vysvětlovat mimozemšťany. Byly tady totiž i jiné civilizace, jejichž schopnosti nemusíme znát," uzavřel Arnošt Vašíček své vyprávění.

EVA ŘEHÁKOVÁ

Autor: Redakce

Líbil se vám knižní trh v Novém Jičíně?

Ano

3 hlasy

Ne

1 hlas

Hlasovalo: 4

Anketa byla ukončena

31.8.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení