VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejlépe peníze investovali skauti

Kopřivnice - Vznik skautského centra Vanaivan byly v letošním roce nejlépe investované evropské peníze. Tato skutečnost alespoň vyplynula z ankety Nej kačka z Evropy.

12.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jaroslav Pulkrábek

Kopřivnické skautské centrum Vanaivan jsou nejlépe investované evropské peníze. Myslí si to široká veřejnost, která se letos na podzim zúčastnila hlasování v anketě nazvané Nej kačka z Evropy.

V pořadí vůbec první ročník ankety vyhlásila Regionální rada regionu soudržnosti Moravskoslezsko. „Rozhodli jsme se mezi lidi dostat výsledky toho, co děláme, a kde se v našem kraji v dobrém objevují výsledky dotací. Proto jsme uspořádali soutěž pro lidi, aby si vybrali, kde oni sami vidí nějaký přínos či který projekt se jim zdá nejzajímavější,“ informoval manažer vnější komunikace regionální rady Michal Sobek. Soutěž probíhala na internetu a mezi lidmi zaznamenala značný úspěch. „V průběhu jednoho měsíce hlasovalo kolem osmi tisíc osmi set lidí,“ prozradil Sobek.

Hlasující měli na výběr celkem z patnácti projektů, o nominaci do ankety pak rozhodla sama regionální rada. „Protože projektů podpořených z Regionálního operačního projektu Moravskoslezsko jsou stovky, museli jsme vybírat tak, aby to bylo pro lidi přehledné,“ nastínil výběrová kritéria Sobek a pokračoval: „Aby si mohli jednoduše vybrat a říci, že tohle se jim opravdu líbí. Nakonec jsme zvolili celkem patnáct projektů, všechny s celkovými náklady nad deset milionů korun.“ Podle slov Sobka brala rada ohled také na zaměření projektů, protože evropské peníze se uplatňují v mnoha oblastech. „Značnou roli sehrálo také teritoriální vymezení projektu. Snažili jsme se, aby byla anketa celokrajská a lidi to k projektům neměli daleko,“ uvedl Sobek.

Jako nejzajímavěji a nejúčelněji investované peníze si lidé zvolili již zmíněné skautské středisko Vanaivan. To v Kopřivnici slouží nejen samotným skautům, ale také široké veřejnosti. Z úspěchu rok staré základny měli kopřivničtí skauti velkou radost. „Za výsledek jsme opravdu rádi,“ potvrdil manažer projektu Zdeněk Michálek. „Jde totiž nejen o prestiž a dobrou reklamu pro další využití našeho centra, ale zejména o potvrzení toho, že náš projekt byl smysluplný,“ doplnil Michálek vzápětí. Další možnost zapojení se do příštího ročníku ankety budou mít skauti již příští rok. Získali totiž další dotaci, jež tentokrát zajistí vybudování areálu kolem Vanaivanu. „Ze získaných peněz máme v plánu vytvořit areál zdraví, který bude samozřejmě otevřen i veřejnosti,“ nastínil Michálek. „Bude tam například lanové centrum, hlediště s pódiem pro pořádání festivalů, sklad materiálu a mnoho dalších věcí,“ dodal vzápětí.

Zájem o anketu způsobil, že regionální rada plánuje její zopakování. „Určitě u Nej kačky zůstaneme, protože je to způsob, jak získat zpětnou vazbu od lidí. Nevím, zda tato soutěž zůstane ve stejném formátu, ale určitě se v nějakém podobném příští rok opět zopakuje,“ uzavřel Sobek.

Autor: Jana Hromočuková

12.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení