VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejmladší kopřivnická školka dostala hřiště

Kopřivnice - Polárka je název mateřské školy v Kopřivnici, která z důvodu vysokého počtu dětí ve městě vznikla teprve v září loňského roku. Nová oddělení našla místo v nevyužitých prostorách kopřivnické Základní školy 17. listopadu.

4.10.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv/Deník

Ačkoliv byly prostory po úpravách dostačující, dětem chyběla možnost vyběhnout ven a hrát si na hřišti. To se nyní změnilo. Díky prostředkům z rozpočtu města Kopřivnice a příspěvku společnosti Brose, která působí v místním průmyslovém parku, bylo vybudováno hřiště s řadou herních prvků. Slavnostně bude otevřeno v pátek 5. října v deset hodin dopoledne.

Mateřská škola Polárka vznikla loni v září při již zmíněné Základní škole 17. listopadu. Otevření nového předškolního zařízení předcházely urgence rodičů, aby město něco dělalo s narůstajícím počtem dětí odmítnutých školkami z kapacitních důvodů. Kapacita kopřivnických školek se zřízením nové mateřinky navýšila na 750 míst, a díky tomu se v letošním školním roce podařilo do mateřských škol umístit všechny děti, které v září dovršily tří roků. „Naše základní škola měla k dispozici celé patro a spousta rodičů uvítala možnost mít své školáky i mladší děti v jedné budově. Proto město vyčlenilo ze svého rozpočtu potřebné finance a pustili jsme se do rekonstrukce. Výsledkem je stavebně oddělená část pro předškolní vzdělávání se samostatným vstupem, jídelnou i zahradou. Polárka má dvě věkově smíšené třídy pro děti od tří do šesti let, přičemž celková kapacita je 56 míst," připomněl ředitel obou zařízení Jiří Stoško.

Jelikož náklady na rekonstrukci školních prostor dosáhly téměř 2,5 milionu korun a další výdaje si vyžádalo zakoupení vnitřního vybavení, na úpravy školní zahrady si děti musely počkat. „Během loňského školního roku využívaly děti hřiště základní školy nebo navštěvovaly zahrady ostatních mateřských škol ve městě. Čekání na vlastní zahradu se rozhodně vyplatilo, protože nyní máme k dispozici dvě samostatná herní centra s pergolami, pískovišti a hracími plochami s bezpečnostním povrchem. Mimo tato centra je v areálu dětského hřiště také kolotoč, houpačka a další herní prvky, které se dětem velmi líbí," popsal nové vybavení ředitel školy.

Náklady na vybudování školní zahrady se pohybují kolem 1,2 milionu korun a z větší části byly hrazeny z městského rozpočtu. Částku přes 20 tisíc korun darovala na stavbu hřiště firma Brose, která se na projektu financovaném městem Kopřivnice nepodílela poprvé.

Autor: Jana Hromočuková

4.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení