VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejvíc peněz spolyká kulturák

Kopřivnice – Částka, kterou město Kopřivnice ročně přispívá na kulturní dění ve městě, nepatří k nezanedbatelným. Jen v tomto roce město kulturnímu domu, muzeím, městské knihovně a dalším organizacím a spolkům ze svého rozpočtu poskytlo téměř šestnáct milionů korun.

16.9.2011 2
SDÍLEJ:

Kulturní dům v Kopřivnici.Foto: Archiv/Deník

Největší část milionové částky každoročně „spolyká“ provoz kopřivnického kulturního domu. Ten v občasné době provozuje Cestovní kancelář Agentura Fox, s.r.o. V provozu nemá pouze kulturní dům, ale také kopřivnické kino Puls. „V letošním roce právě cestovní kancelář Agentura Fox na provozování obou zmíněných zařízení od města obdržela částku sedm milionů osm set osmdesát tisíc korun,“ informovala kopřivnická tisková mluvčí Lucie Petříčková. Další milionové částky město poskytlo na provoz kopřivnických muzeí nebo například městské knihovny. „Regionální muzeum Kopřivnice o.p.s. na provozování městských expozic v Šustalově vile, Muzeu Fojtství a expozici Emila a Dany Zátopových získalo dva miliony tři sta třicet tisíc, na provoz městské knihovny pak město vyhradilo částku tři miliony osm set padesát jedna tisíc,“ prozradila konkrétní sumy Petříčková.

Město při rozdělování peněz musí počítat také s opravami či nenadálými opravami městského nemovitého majetku a mnoho dalších věcí. „Nemálo peněz spolykají také další výdaje, ať už na plánované opravy či havarijní opravy nemovitého majetku a obnovu movitého majetku kopřivnického kulturního domu,“ prozradila Petříčková a pokračovala: „Jen v loňském roce vydalo město na tyto účely téměř šest milionů.“

V roce letošním nejvíce peněz obdrželi, kromě provozovatele kulturního domu, muzeí a knihovny také osvětová beseda Mniší a stejné zařízení ve Vlčovicích. Příspěvky mají oběma objektům zajistit provoz a akce.

Částka, kterou město na kulturní dění z rozpočtu vyhrazuje se rok od roku liší. Jak vysvětlila kopřivnická tisková mluvčí: „Na provoz a akce město vyhrazuje částku meziročně srovnatelnou. Je samozřejmě pokaždé ovlivněna ekonomickým vývojem. Proměnlivá je zejména částka na opravy a investice.“ Svá slova následně mluvčí potvrdila skutečností, že například v roce 2010 byla realizována digitalizace kina PULS včetně 3D technologie, což částku značně navýšilo.

Přestože poskytované peníze dosahují závratných výšin, na každou organizaci či spolek se bohužel nedostane. „Rozdělování peněz je jednoduché. Provozovatele kulturního domu město vybírá na základě výběrového řízení na delší období. Dále město každým rokem vyhlašuje dotační programy. Na základě těchto vyhlášených programů jednotlivé spolky a organizace mohou žádat o dotaci,“ uvedla Petříčková a dodala: „V každém roce bohužel podané žádosti převyšují finanční možnosti města.“

Autor: Jana Hromočuková

16.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení