Kromě toho stále ještě prošetřují podezřelé případy ve výši dalších čtyřiadvaceti milionů. Podle mluvčího pojišťovny Václava Bálka jich je nejvíce v Moravskoslezském kraji a v Praze, nejméně na Zlínsku. Meziročně Allianz pojišťovna registruje nárůst podvodů zhruba o patnáct procent. Nejvíce u automobilů a pojištění majetku.

„Novinkou letošního roku, na kterou přišli specialisté Allianz pojišťovny, je bourání přestrojených automobilů najatými dobrodruhy, kteří jsou za pár tisíc korun ochotni vletět v nemalé rychlosti třeba do stromu nebo dokonce do jiného automobilu. Neubylo ani schválně založených požárů. Někdy si zapalují své živnosti neprosperující podnikatelé, jindy dokonce podvodníci zakládají podniky jenom proto, aby je po určité době nechali shořet a mohli tvrdit, že v nich měli věci, které tam však ve skutečnosti nikdy nebyly,“ upřesnil Bálek.

Dodal, že odhalováním pojistných podvodů se zabývají detektivové Allianz pojišťovny, kterým při práci pomáhají špičkové systémy, umožňující nacházet spojitosti i mezi případy, které se odehrály na vzdálených místech a časech. Spolupracují také s Policií ČR, vyšetřovateli, soudními znalci, experty a díky legislativě i s ostatními pojišťovnami.

Odhalené pojistné podvody v Moravskoslezském kraji v roce 2010 podle okresů:
Ostrava-město 11 milionů korun
Nový Jičín 614 tisíc korun
Frýdek-Místek 279 tisíc korun
Karviná 126 tisíc korun
Opava 66 tisíc korun
Bruntál 23 tisíc korun
Zdroj: Allianz pojišťovna